Eesti Jalgpalli Liit

Rasmus Saar mängis Itaalia vastu terve mängu

< 1 minuti lugemine

Eesti U19 noormeeste jalgpallikoondis alustas kodust EM-valikturniiri Rakveres 0:3 allajäämisega Itaaliale. FC Kuressaare poolkaistja Rasmus Saar tegi kaasa terve kohtumise.

“Eks kohe algul oli näha, et nad on professionaalid ja olid väga enesekindlad,” rääkis Rasmus Saar. “Palliga ei lasknud nad meil väga mängida ja üldiselt domineerisid nad terve mängu. Nad olid igas elemendis meist paremad, aga mitte peajagu.”

Itaalia asus matši juhtima 11. minutil, kui eestlaste eksimuse kasutas ära Giacomo Raspadori. Eestil avanes suurepärane võimalus viigistada, kui trahvikasti jõudis Henri Välja karistuslöök, kuid Alex Matthias Tamme sooritus läks napilt väravast mööda. Uuesti nõelas hoopis Itaalia, kes kahekordistas oma eduseisu 28. minutil, mil täpne oli Manolo Portanova.

Teisel poolajal kulges mäng samuti Itaalia domineerimisel. Häid šansse oli nii Elia Petrellil kui ka Roberto Piccolil, kuid hoopis Eesti jõudis väravale väga lähedale, kui 73. minutil suutis Alex Matthias Tamm vastase väravavahi oma löögiga üle mängida, kuid viimasel hetkel suutis kaitsja palli joone pealt puhtaks lüüa. Avavärava autor Raspadori jätkas meie värava ohustamist ning jõudis taas sihile 87. minutil, mil ta vormistas lõppseisuks 3:0.

“Saime neile vastu ja meil tulid ka omad võimalused, aga kahjuks seekord jäime nulli peale,” rääkis Rasmus Saar, kes jäi oma mänguga üldiselt rahule, kui seisu ei vaataks. “Aga  kaitsemängijana kolm väravat sisse lasta on jama ja sellega ei saa rahule jääda. Suutsin vastu pidada terve mängu, kuid pean oma keha positsiooni kindlates olukordades parandama.”