Kogukond

Füüsiline kogukond: Saare maakond

Vaimne kogukond: jalgpalli (ja ka lihtsalt sportlikke eluviise) armastavad saarlased ja mandril elavad saarlased

Sisemine kogukond: FC Kuressaare klubi liikmed (esindusmeeskond, naiskond, duubelmeeskond, noortegrupid, nende vanemad, toetajad, fännid)

Tee kõigi saarlasteni peab kulgema läbi sihipärase töö.

Esimeseks on vaja teavitada kohalikke inimesi klubi tegemistest ja teavitada neid, et klubi on eelkõige mõeldud just saarlastele. Selleks on vaja alustada rohujuure tasandilt ja tuleb regioonides noortetööd parandada, moodustada kohalike võistkondi, korraldada maakondlike ja piirkondlike võistlusi ning osaleda maakondlike spordiorganisatsioonide töös. Selles teavitustöös kasutada kõiki klubi mängijaid, aga eriti esindusmeeskonna ja naiskonna mängijaid. 

Teiseks on sportliku taseme tõstmine läbi noortetöö, naistejalgpalli ja erinevates Eesti madalamates liigades pallivate meeskondade ja komplekteerida korralik esindusmeeskond, et olla konkurentsivõimelised ja mängida võimalikult kõrgetele kohtadele. 

Ainult siis kui väga paljud inimesed on hõivatud jalgpallialase tegevusega – mängijana, treenerina, kohtunikuna, fännina või vabatahtlikuna jne –, mis on organiseeritud klubi poolt, vaid siis on võimalik, et Saaremaa kodumängudel on täistribüünid.