15. Saaremaa Cupil osaleb 47 võistkonda

< 1 minuti lugemine

Esmaspäevast kolmapäevani mängitaval noorte jalgpalliturniiril 15. Saaremaa Cup osaleb 47 võistkonda Eestist ja Lätist, kokku enam kui 500 last.

“Kahjuks ei saanud erinevatel põhjustel tänavu tulla võistkonnad Venemaalt, Soomest ja Valgevenest,” kurtis üks turniiri peakorraldajaid Jan Važinski. “Aga võistkondade arv on sama, mis eelmisel aastal ja tase on piisavalt kõrge, sest kohal on ka väga tugeva rahvusvahelise turniiri Summer Cup võitjad.”

Turniiril mängitakse Titerannas, Kuressaare gümnaasiumi, kunstmuru ja kesklinna väljakutel. Teiste hulgas osalevad Saaremaalt FC Kuressaare, Saaremaa JK aameraaS ja Leisi JK võistkonnad.

“Oluline on, et lapsed saavad kodus mängida ja ka rahvusvaheliste mängude praktikat,” märkis Jan Važinski. “Jalgpall on Saaremaal küll kõige populaarsem spordiala, kuid populariseerimisele aitab see turniir kindlasti veelgi kaasa.”

Saaremaa Cup  on kujunenud nii Eestis kui Baltimaades väga oluliseks noorte jalgpalliturniiriks. Turniiri tase on aasta-aasalt muutunud üha paremaks. Kolme päeva vältel peetakse Saaremaa vutiväljakutel maha ligikaudu 200 põnevat ja kaasahaaravat jalgpallimatši.