FC Kuressaare jõudis karikasarjas 1/8 finaali (lisatud video)

FC Kuressaare võitis Evald Tipneri nimelise karikasarja 1/16 finaalis teisipäeva õhtul Sportland Arenal kolmanda liiga klubi Tallinna JK Piraaja 1:0 ja edenes järgmisesse ringi.

FC Kuressaare kasuks lõi võiduvärava 33. minutil Sander Laht. „Väga hea löögiga ristnurka,“ kiitis FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi saarlase sooritust.

Värava videot näeb siit

Kuigi FC Kuressaare võitis mängu minimaalse skooriga märkis Zamogilnõi, et kohtumine polnud eriti raske. „Vastane pingutas täiega, andis endast parima, aga meie valitsesime mängu ja ülekaal kuulus meile, kuid võimalused jäid löömata,“ lausus ta.

Piraaja sai siiski ka oma hea võimaluse värav lüüa, kui kohe kohtumise alguses pääses võõrustajate ründaja kontrarünnakust väravavaht Siim-Sten Palmiga üks-ühele, aga löök oli külaliste õnneks ebatäpne.

„Mängisime kunstmurul ja pärast eduseisu kättesaamist tundus, et mehed olid võidus kindlad ja ei pingutanud enam täiega. Vastane istus kaitses ja teravust ei loonud.  Tundus, et  meie poolt ei antud endast sada protsenti ja arvestama peab ka, et juba reedel on mäng Sillamäega.“

Halva uudisena sai mängu viimastel minutitel vigastada Juri Gavrilov ja toimetati traumapunkti. Vigastuse tõsidus on selgumisel, aga tõenäoliselt on mehel ees pikem mängupaus.

Järgmine karikasarja vastane selgub pärast loosimist ja hea õnne korral on Sergei Zamogilnõi hinnangul meeskonnal väga head võimalused edeneda ka kokkuvõttes kõrgele kohale.

Karikavõistluste 1/16 finaalmäng
Teisipäeval, 6. augustil kell 20:30 Sportland Arena
TALLINNA JK PIRAAJA – FC KURESSAARE  0:1 (0:1)
mitteametlik protokoll
Värav: 33. Sander Laht
Hoiatus: 49. Marten Mütt

JK Piraaja: 1-Eskusson, 4-Taalmann, 7-Kuuse, 8-Klaus, 9-Smirnov (71. 26-Tähe), 10-Berg, 13-Põhjala (81. 35-Jakubov), 14-Kliimand, 22-Vainomaa, 24-Oder, 44-Kaarmaa.
Varus: 12-Kalinin, 26-Tähe, 35-Jakubov, 48-Evart, 55-Metsavas.

FC Kuressaare: 35-Siim-Sten Palm, 2-Juri Gavrilov (90. 20-Margus Rajaver), 21-Joel Indermitte, 8-Sander Sinilaid, 19-Ott Reinike, 9-Martti Pukk (46. 39-Elari Valmas), 29-Bert Klemmer, 11-Raiko Karpov, 33-Karl Mööl, 17-Marten Mütt (69. 5-Raido Reinsalu), 26-Sander Laht.
Varus: 12-Riido Reiman, 20-Margus Rajaver, 39-Elari Valmas, 5-Raido Reinsalu.

Mänguolud: +25, kergelt pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.