Erakogu

Raudmehed Rajaverid läbisid Ironman Tallinna

2 minuti lugemine

Vennad Urmas ja Margus ning nende onupoeg Mikk Rajaver tegid laupäeval Ironman Tallinn läbi võistkonnana. Mikk ujus, Urmas sõitis ratast ja Margus jooksis.

Mehed olid eelmisel aastal teinud samas formaadis läbi Otepää Ironmani pooltriatloni ning eelmise aasta viimasel päeval anti välja veksel, et nüüd tuleb teha täispikkus, kirjutab Saarte Hääl.

Mikk sattus ujumisse oma sõnul olude sunnil. Margus ja Urmas keeldusid sellest kohe ning tal ei jäänud lihtsalt muud üle. Ta tunnistas, et kevadise vigastuse ja pulmade tõttu ei olnud ta piisavalt saanud harjutada. Pikim senine distants oligi Otepää eelmise aasta 1,8 km. Oma sõnul läks ta Lennusadamas siiski pingevabalt saatusele vastu. Loomulikult hirmutas ka teda külm vesi.

“Proovige ise poolteist tundi nägu 15-kraadises vees hoida,” naeris ta. Siiski jäi ta ujumisega rahule. Vahelduvalt krooli ja konna ujumine aitas paremini kurssi hoida, et rajalt eksimise tõttu ei peaks distantsi asjatult pikendama. Järgmiseks võtab Mikk ette üksi pooldistantsi tegemise. ” Igatahes ära ma selle teen kindlasti,” on ta veendunud.

Urmase kõige suurem mure oli see, et Mikk ikka veest välja tuleks. Näinud sugulast tulemas, tuli tal oma sõnul ärevus sisse ning kuigi alles poolteist aastat maanteerattaga sõitnud, suutis ta ennast ületada. Plaanis distantsi kuue tunniga läbida, kuid tegi seda pea 40 minutit kiiremini. Ka tema toonitas, et ülioluline on ennast söögi-joogiga turgutada. Kui energia otsas on, siis ongi kõik. “Vennale teadet üle andes oli mul supertunne,” meenutas Urmas.

Margus pidi poolteist kuud tegelema taastusraviga, et Premium-liigas saadud vigastust ravida. Laupäeval oli ta siiski jalgel ja maratoniks valmis. Vahetult enne starti hakkas sadama paduvihma ning oli hirm, et vihmamärjad sokid ja tossud hõõruvad jalad verele ning kogu jooks saab olema suur kannatamine. Õnneks seda ei juhtunud. Margus alustas oma sõnul rahulikult ja tutvus pigem rajaga. 33. kilomeetri peal tundis ta, et jalad hakkavad raskeks minema, kuid “haamrit” ei tulnud. Samamoodi ei pelutanud teda viimaste kilomeetrite krambid. “Lõpusirgel haarasin Urmase ja Miku raja kõrvalt endaga kaasa ja lõpetasime jooksu kolmekesi koos,” rääkis Margus, viidates, et lõpp oli emotsionaalne.

Team Rajaver

Aeg 10.53.05 (U 1.33; 5.22; 3.52)