Saaremaa Cupil 42 võistkonda

< 1 minuti lugemine

30.juulist -1. augustini toimuval noorte rahvusvahelisel jalgpalliturniiril Saaremaa Cup osaleb 42 võistkonda Eestist, Lätist ja Valgevenest.

Mängib 6 poiste ja 1 tüdrukute vanusegrupp. Lisaks korraldajale FC Kuressaarele osalevad Saaremaalt veel JK Leisi ja Saaremaa JK aameraaS. Traditsiooniliselt toimuvad mängud Kuressaare kunstmuruväljakul, Kesklinna staadionil, Titerannas ja KG juures.

Turniiri üks peakorraldajaid Jan Važinski ütles, et see on saarlastele väga tähtis turniir, sest tavaliselt mängitakse kogu aeg kusagil väljas, aga nüüd saavad lapsed seda teha kodus. “See on väga hea traditsiooniga võistlus meil juba aastaid ja kindlasti loodame, et mõnes vanusegrupis saavad saarlased ka võidu,” lausus ta.

FC Kuressaare korraldab juba alates aastast 2002 noorte jalgpalliturniiri Saaremaa Cup.

Turniiri eesmärk on anda noortele jalgpalluritele lisaks meeldejäävatele emotsioonidele palliplatsilt ülevaade ka Saaremaa kaunist loodusest ja vaatamisväärsustest. Erinevate riikide võistkondade kohaletulek annab noortele võimaluse näha ja tunnetada erinevaid kultuure nii jalgpalliväljakul ning ka selle kõrval, suheldes teiste osalejatega.