Võitluslik mäng lõppes kurvalt

Raske on võita, kui mängus teenitakse kuus kollast ja kaks punast kaarti. Aga just niipalju sai FC Kuressaare reedel võõrsil JK Sillamäe Kalevi vastu. Lõpptulemuseks 0:2 kaotus.

FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi ütles, et vaatamata kõigele talle mäng meeldis. „Poisid olid väga hea häälestusega,“ kiitis treener oma mehi. „Kahjuks ei pidanud närvid lõpuni vastu, keesime mõnes kohas liialt üle, kuid võib-olla oli see ka õige. Teinekord tuleb kõik enda seest välja lasta. Aga sellega me selle mängu ka kaotasime,“ vihjates siiski, et võitmiseks on vaja pead külmad ja distsipliini hoida.

Väljakuperemehed avasid mänguskoori 18. minutil, kui Vjatšeslav Zahovaiko teenitud penalti realiseeris Martin Vunk. „Penalti oli õige, aga me oleks saanud seda vältida,“ selgitas Zamogilnõi. „Joel Indermitte tõmbas suhteliselt lihtsas olukorras vastase maha, aga seda oleks ilmselt igaüks teinud. Selle olukorraga läks meie mäng liiga närviliseks.“

Kuigi Sillamäe oli esimesel poolajal domineerivamaks pooleks, suutsid saarlased vastata mitme terava vasturünnakuga, kust ühest oleks Kalevi kaitsja Sander Lahe löögi peaaegu oma väravasse suunanud, aga idavirukate õnneks läks pall napilt üle lati.

Teisele poolajale tuli Saaremaa meeskond hea kontsentreeritusega ja sooviga mänguseis viigistada. Kohe oli mitu head võimalust, kuid Sander Lahe löök läks mööda ja kaitsja kasti piiril käemängu eest saadud karistuslöögist ei suudetud palli raami saada.  Paraku teenis kaitsja Märten Pajunurm 50. minutil oma teise kollase kaardi ja meeskond jäi vähemusse, kuid sellele vaatamata üritati rünnata ja kaotusseisust välja tulla.

Närviline ja pingeline mäng jätkus.  Kollased kaardid teenisid  Sander Sinilaid,  Joel Indermitte ja 89. minutil sai Bert Klemmer punase kaardi. Aga ka kahemehelises vähemuses ei loobutud ründamast ning Karl Mööl sai hea läbimurde järel löögile, kuid väravavaht tõrjus ning korra pidi Kalevi väravavaht veel otsustavalt sekkuma, kui pika küljeaudi järel oli Joel Indermitte palli võrku koksamas. Väljakuperemehed said pinged maha viimasel lisaminutil, kui Kassim Aidara lõi kontrarünnakust lõppseisuks 2:0.

„Meil oli kaks meest vähem ja olime just üritanud rünnata, kui nad selle värava lõid,“ rääkis Sergei Zamogilnõi. „Meil oli vaja punkti eest võidelda ja kokkuvõttes pole ju vahet, kas kaotasime 0:1 või 0:2.“

Küll aga pidi Zamogilnõi tõdema, et järgmisel mängul Tammekaga on koosseisuga taas probleeme, vihjates, et ka Sillamäel oli ainult kaks varumängijat,  sest tööpäeval ei saanud mitu meest pikka sõitu ette võtta ja on ka probleeme vigastatutega. „Osa mängijaid on kaartidega väljas ja mõned mehed on järgmisel nädalal veel U21 koondises. Aga Tammekaga tuleb tähtis mäng ja peame end kokku võtma,“ sõnas treener.

Järgmises voorus laupäeval, 17.augustil kohtub meeskond Salme staadionil Tartu Tammekaga. Mängu algusaeg on kell 18:45.