Allan Mehik

Alari Saar Premium liiga sümboolses koosseisus

< 1 minuti lugemine

Premium liiga 14. vooru sümboolsesse koondisesse on vaatamata 0:4 kaotusele FC Florale nimetatud ka FC Kuressaare paremkaitsja Alari Saar.

Ennast siiski rohkem võrkpalluriks pidav Alari Saar on koosseisus koos selliste staaridega nagu Liliu, Reginald ja Kaspar Paur Nõmme Kaljust, Erik Sorga ja Herol Riiberg FC Florast.

“See on mulle üllatus,” tunnistas FC Flora vasakul äärel ründaja Vlasiy Synyavskiy neutraliseerinud Alari Saar, kes pole veel kunagi varem sellises seltskonnas olnud. “Mängisin hästi ja ega ta ei teinud ikka midagi, ma panin tema vastu oma paremuse maksma. Aga kui tavaliselt mul palliga mäng nii hea ei ole, siis jõudis seekord 15 söödust 14 pärale ja arvan, et see on ka kindlasti üks mõjutajaid.”

FC Kuressaare peatreener Jan Važinski ütles, et Alari Saar on “Sportlane” selle sõna paremas tähenduses. “Nädal aega tagasi oli ta alles kaitseväes, nädala algul haige ja väga vähe trenni teinud, aga tahtejõud on nii suur,” rääkis ta.

“Allal on väga head füüsilised omadused ja Synyavskiy võttis ta täielikult maha. See mees ei teinud selles mängus midagi, sest sai keha ja mõõda ei jooksnud. Muidugi oli Alaril pärast 60. minutit väga raske, kuid tema äärest ei sündinud midagi.”

Paraku on Alari Saare põhitöö jätkuvalt võrkpallimängimine ja see on toonud ka leiva lauale. Jalgpall on olnud seega rohkem hobi ja enda füüsilises vormis hoidmine. Nii ei saa FC Kuressaare viimased hooajad Rakvere Võrkpalliklubis mänginud mehega ilmselt arvestada ka sügisestes mängudes.

“Meil on amatöörvõistkond ja midagi väga kindlat pole,” lausus Jan Važinski. “Aga see panus, mis Alari Saar praegu annab on aus, ta ei saa midagi kingituseks ja oma koht väljakul tuleb välja võidelda. Kui tema vorm langeb või suhtumine muutub, siis ta kindlasti ei mängi.”