Algas registreerimine jalgpalli Rahvaliigasse

< 1 minuti lugemine

Kõikidele spordisõpradele mõeldud jalgpalli Rahvaliiga alustab oma kuuendat hooaega. Võistkondi saab nii A kui ka B tasandile ja naiste liigasse registreerida kuni 23. märtsini.

Möödunud aastal tegi Rahvaliigas kaasa 180 võistkonda rohkem kui 3500 mängijaga, mis oli võistluste viieaastase ajaloo rekord.

„Ootame uuel hooajal osalema nii neid, kes varasematel kordadel on osalenud, aga ka uusi. Registreerimine on avatud! Võistkonda kirja pannes tuleb märkida, kas soovitakse osaleda A- või B-tasandil. Liigade komplekteerimise kohta teeme otsuse pärast registreerimise lõppu,“ selgitas Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) rahvajalgpalli juht Ants Juhvelt.

Alagrupifaasis jaotatakse võistkonnad regionaalse printsiibi alusel. Osalejad registreerivad EJLi kodulehe vahendusel oma võistkonda mängijad, keda saavad kasutada kohtumistes. Nimekirja saab hooaja käigus täiendada. Pärast matši saadab võistkond kohtumise protokolli alaliitu.

Igas mängus võib Rahvaliiga võistkonna ridades kaasa teha maksimaalset kaks mängijat, kes pallivad Eesti meistrivõistluste III või IV liigas. Esimese nelja kõrgema liiga (Premium liiga, Esiliiga, Esiliiga B, II liiga) pallurid Rahvaliigas kaasa teha ei tohi. 2015. aasta Rahvaliiga juhendi (koos täiendustega) leiab jalgpalliliidu koduleheküljelt (EJL -> Dokumendid).

Kasutatavate väljakute nõudmised ei ole Rahvaliigas ranged – pea iga küla- või kooliväljak sobib. Sõltuvalt väljaku suurusest on korraga ühes võistkonnas väljakul 7 kuni 11 mängijat, platsi mõõtmed on alates 35×50 kuni 90×120 ning väravad alates 2×5 m kuni normaalmõõtmeteni. Rahvaliiga paremaid võistkondi autasustatakse karikate, diplomite ja eriauhindadega.

Võistkonda saab registreerida jalgpalliliidu kodulehe kaudu (Rahvajalgpall -> Rahvaliiga -> Sisse logimine).

Küsimuste korral võivad kõik huvilised kirjutada e-posti aadressil rahvaliiga@jalgpall.ee.