Alver Kivi

Andero Kivi esindusmeeskonnale veel ei mõtle

< 1 minuti lugemine

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga Lääne/lõuna tsoonis FC Kuressaare II kasuks 13 väravat löönud 16-aastane ründaja Andero Kivi annab endale aru, et Premium liiga on tema jaoks esialgu liiga kõrge tasemega ja esindusmeeskonda pääsemiseni läheb veel aega.
“Kindlasti tahaks oma karjääris jõuda võimalikult kaugele,” rääkis Andero Kivi. “Kui saab välismaale, siis algul kusagile lähemale ja hiljem vaataks edasi. Kure esindusmeeskonna peale veel ei mõtle, sest aasta tuleb duublis veel kõvasti tööd teha.”
Treener Jan Važinski hinnangul on Andero Kivil eeldused ja võimekus olemas, et paari aastaga jõuda Premium liigasse, aga muidugi sõltub see paljudest erinevatest asjaoludest. “Tal on oskused ja hea tehnika, ta saab mängust korralikult aru ja on füüsiliselt võimekas,” tõi treener välja noore ründaja positiivsed omadused.
Važinski lisas, et oma vanuse kohta mängis Andero Kivi sel aastal meeste vastu palju, kestis korralikult mängu lõpuni ja ta ei ole mängija, keda peaks vahetama. “Anderol on hea omadus kuulata, mida treener räägib, et sellest õppida,” märkis treener.
“Noore mängijana on tal ju kindlasti asju, mida on vaja lühemas ja pikemas perspektiivis muuta või mängu ajal parandada. Kui üldiselt on tegu väga viisaka poisiga, siis väljakule astudes muutub ta kohe nahaalseks ja enesekindlaks mängijaks.”
Andero Kivi sõnul pidi ta algul teise liiga ja meeste mänguga harjuma, kuid kokkuvõttes sai ta hakkama. “Olen rahul oma mänguminutitega, mis ma sain,” lausus noor ründaja. “Pean oma plussideks kiirust ja tehnikat, aga ise arvan, et füüsiliselt peaks veel juurde panema, et paremaks saada.”