Andero Kivi ja Victoria Vihman lõpetasid jalgpalliakadeemia

< 1 minuti lugemine

Eesti Jalgpalli Liidu ja Arte Gümnaasiumi jalgpalliakadeemia keskkooliastme lõpetas 25 noormängijat, kelle hulgas FC Kuressaare kasvandikud Andero Kivi ja Victoria Vihman.

EJL alustas koostöös klubide ja Arte Gümnaasiumiga 2018. aasta sügisest jalgpalliakadeemia projektiga, mis annab igal aastal mitmekümnele noormängijale võimaluse siduda oma haridustee jalgpalliga. Alates 2008. aastast on 10.–12. klassis on olnud võimalik õppida jalgpalliklassis. Tänavune lend on Arte akadeemias järjekorras 15.

Kolmel õppeaastal koguvad noormängijad teoreetilisi teadmisi spordikultuurist ja -eetikast, tervislikust toitumisest, antidopingust, ausast mängust, skautide tööst ning spordipsühholoogiast. Samuti läbisid õpilased kehalise ettevalmistuse koolituse ning omandasid kohtuniku ja EJL D taseme treeneri litsentsi, mis annab võimaluse pääseda C taseme koolitusele pärast kooli lõpetamist.

Lisaks käivad jalgpalliakadeemia õpilased vabatahtlikena EJL korraldatavatel üritustel ja mängudel ning pärast kohtuniku litsentsi omandamist tegutsevad noormängijad aktiivsetena naiste Meistriliiga mängudel kohtunikena.