Anne-Mai Alas mängis end sajaliste klubisse

2 minuti lugemine

FC Kuressaare naiskonna keskkaitsjal Anne-Mai Alasel täitus naiskonna eest sada kohtumist ja ta on seitsmes mängija, kes sellise tähiseni jõudnud.

Seni on FC Kuressaare naiskonnas kolme kohaline arv mänge kirjas Liis Jaakul (Lõhmus)  178/9, Heddi Pruulil 132/2, Liisi Salongil 123/44, Eva Haavelil 123/9, Annemari Pruulil 122/18 ja Kätriin Tammel  106/0, Anne-Mai Alase arvel on 104/6 ja Eliisa Saarel 100/3 kohtumist.

„Sada mängu naiskonna eest on minu jaoks pigem vähe,“ rääkis Anne-Mai Alas. „Oleksin kindlasti rohkem mänginud, aga kahjuks jäi kaks hooaega vigastuse tõttu minu jaoks sisuliselt vahele.“

Nagu ikka pakuvad jalgpallikohtumised positiivseid ja negatiivseid emotsioone, nii ka Anne-Mai Alasele. „Enim on meeles aastate eest Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumine, kui me võitsime Pärnu duublit,“ meenutas ta.

„Pärnu oli siis Eesti naiste jalgpalli valitseja ja nende teine võistkond oli ka meie liigas kindel liider, kes alati kõiki teisi võitis. Ja kui meil õnnestus neid võita, siis oli see ikka väga hea tunne. Samas selliseid mänge, mida ma ei tahaks meenutada ei ole. Pigem püüan neist õppida ja enda jaoks järgmistesse mängudesse positiivsemad asjad kaasa võtta, et olla väljakul veelgi parem.“

Samas on Anne-Mai Alase mängus olnud tõuse ja mõõne. „Olen mänginud rünnakul, poolkaitses ja äärel ning nüüd keskkaitses,“ selgitas ta. „Pigem olen jäänud oma mänguga rahule, kuid oleks võinud ka paremini minna. Juurde tuleks panna palliga mängus ja füüsiliselt.“ 

Peatreener Reivo Vinter ütles, et Anne-Mai Alas on hea kuulaja ja õppija, kes paneb alati tähele, mida treener talle räägib ja püüab siis seda ka väljakul ellu viia. „Heade kaitseomadustega ja oluline lüli naiskonnas,“ lausus ta.

Anne-Mai Alase hinnangul on tänavune hooaeg Reivo Vinteri juhendamisel olnud kohanemise aasta. „Uue treeneri käe all on mängupilt muutunud ja pigem saame tänavu õige tunnetuse kätte, õpime Reivo nõudmisi tundma ja see on algus millelegi paremale järgmisel hooajal,“ lausus naiskonna keskkaitsja.

Anne-Mai Alas palliga. Allan Mehik