Annemari Pruulil täitus Kure eest sada mängu

2 minuti lugemine

FC Kuressaare naiskonna 8:2 võiduga lõppenud kohtumine FC Elva vastu oli Annemari Pruulile kollases särgis klubi eest sajas liigakohtumine.

„Kui ausalt öelda, siis minu jaoks see väga suurt tähtsust ei oma,“ lausus Annemari Pruul, lisades, et sellest numbrist ei olene tema pingutused ega kõik muu. „Ma ei mängi seda mängu selleks, et mingeid numbreid taga ajada. Pigem on auasi võistkonna vormis väljakule kõndida ning on oluline midagi platsil konkreetselt ära teha. Väga tore, et ära märgitakse ning sellega tunnustatakse ka staažikamaid mängijaid. Aitäh klubile!“

FC Kuressaare naiskonna eest on sajaste klubisse jõudnud nüüd Liis Jaaku (Lõhmus)  167/9, Liisi Salong 123/44, Heddi Pruul 116/2, Kätriin Tamm  106/0, Eva Haavel 102/7 ja Annemari Pruul 101/16 kohtumisega.

Annemari Pruuli sõnul talle otseselt mingi konkreetne mäng, mida esile tõsta ei meenu. Võib-olla üks Tammekaga kohtumine, kus kõik ebaõnnestus juba enne mängule minekut. „Jäin bussist maha ja siis kuidagi sain ikkagi Salmele Viiase staadionile, kui esimene poolaeg oli poole peal,“ lausus ta.

„Arli (Saar) oli siis veel treener ning pani mind mängu. Jõudsin vist kolm minutit mängus olla, kui õnnestus õnnetult Tammeka mängijalt keha saada ning murdsin rangluu, mistõttu oli minu mäng tolleks korraks mängitud. Aasta võis olla siis äkki 2013.“

  1. aastal FC Kuressaares debüüdi teinud Annemari Pruul esindas 2018. aastal Tallinna FC Flora II-s ja jättis eelmise hooaja vahele. Kure naiskonnaga liitus ta taas tänavu. „Floraga oli selline ülejala, mängisin rohkem siis, kui sain ja käisin trennis ka siis kui võimalik, kuid ka siis kui teisi tegevusi plaanis ei olnud,“ selgitas Annemari Pruul, kellele on tagasitulek endale ka veidike üllatuseks.

„Soov oli ikka mängida. Tänu perele olen ikka tihedalt seotud ka Saaremaaga, siis võib-olla see oli üks tegur, sest siis oleks põhjust ka nädalavahetustel kodumängudel kodusaart külastada. Muidugi ka treeneripoolsed kutsumised ja ka elukaaslane avaldas tungivalt soovi, et ma Kures mängiks ning Kuresaarel on mängijaid vaja, et ei tekiks hooaja jooksul probleemi võistkonna komplekteerimisega. Tüdrukud on tahtmist täis ja käivad ilusasti mängudel. Näiteks viimasel mängul oli varupingil neli mängijat, kes võiks vabalt ka põhituumikus alustada.“

Naiskonna potentsiaalist rääkides leiab Annemari Pruul, et kõvasti saaks juurde panna, aga kokkuvõttes on kõik väga tublid. „Kui vaadata tänavuse naiste Meistriliiga alumist osa, siis võiks vabalt ka seal asetseda,“ pakkus ta.

„Paneks juurde söödu kvaliteedis, palliga mängus ning ka väljaku nägemises, siis ei oleks mitte mingit küsimust, sest väravaid realiseerida tüdrukud oskavad, seda näitab ka väga hästi sellel hooajal nelja mänguga löödud väravate hulk. Jah, võtame siit ühe mängu maha, siis jääb väravate hulk hoobilt väiksemaks, kuid kui näiteks Elvaga on meil ka alati täiesti tasavägised mängud olnud, siis sellel korral üllatasime neid 8 ning Tammekat 3-ga ja väga palju kindlaid väravaid oleme ka siiski suutnud löömata jätta. Meistriliiga tabeli tagumise nelja peale käiks hammas küll vast, sest teravust selles naiskonnas on.“

Annemari Pruul ei välista, et kunagi võiks ka 200 mängu täis saada, kuid lisas, et need on kõigest numbrid. „Ainult numbrite pärast ei ole mõtet mänge taga ajada, kuid kui selle järgneva saja mängu jooksul suudaksime naiskonnaga Meistriliigasse pääseda ja seal midagi ka ära teha, siis see oleks juba märkimisväärne saavutus,“ tõdes ründaja.

„Annemari on kogemuste ja oskustega mängija, kes muudab kindlasti meie koosseisu sügavamaks ja olen sellega praegu väga rahul,“ märkis peatreener Roland Kütt, lisades, et naiskonnal on hetkel piisavalt pikk pink.