Duubel madistab teises liigas ka hiidlastega

2 minuti lugemine

Koroonaviiruse levikust tingitud piirangute tõttu tänavu suure osa kevadest jalgpallimurult eemal olnud FC Kuressaare II alustab pühapäeval oma teise liiga hooaega, teiste hulgas tuleb rinda pista ka FC Hiiumaaga.

Meeskonna peatreeneri Jan Važinski sõnul on oodata väga tihedat hooaega ja tõsist konkurentsi. „Teise liiga tase läheb iga aastaga kõrgemaks ja minu hinnangul on 5-6 esimest meeskonda oma tasemelt enam-vähem võrdset Esiliiga B tagumise poole satsidega,“ lausus ta.

„Liiga on tugev, meil on hooajal tiheda graafikuga 26 mängu ja edu korral väikeses karikas tuleb neid veel juurdegi. Saab olema huvitav ja põnev ning ka mängijatele kindlasti tõsine väljakutse.“

Samas on liigas tänavu esindatud ka FC Hiiumaa meeskond, kellega kohtumistel peaks olema Kure meestele veel eriline kaal. „No oluline on igas mängus saada 3 punkti, kuid hiidlastega on meil jalgpallis traditsiooniline vastasseis ja usun, et mõlemad pooled ootavad seda derbyt,“ märkis Jan Važinski.

FC Kuressaare II esimene vastane on pühapäeval koduväljakul Tallinna JK Piraaja. Jan Važinski ütles, et kõik on seda hetke kaua oodanud ja kõigil on mänguisu suur. „Oleme koroonapiiranguid jälgides teinud niipalju trenni, kui võimalik ning suures plaanis oleme olnud tublid ja peamised eesmärgid on täidetud,“ lausus peatreener.

Meeskond on ka tänavu muutunud. Kui vanematest olijatest on oma mängimised lõpetanud Kristen Mere ja Priit Suluste ning Mario Sterni kaasa mängimine pole lõplikult selge, siis abiks on terve hulk noori mängumehi, kes tasapisi peavad hakkama meeste mänguga kohanema.

Nii on 2004. aastal sündinud poistest liitunud Indrek Mäeots, Rando Tarkmeel, Joosep Lonks, Joosep Kobin, Karro Vatsfeld ja Karl-Sander Vaga ning 2005. aasta poistest Andri Rõõmus ja Karlos Tänav.

Eelmisel aastal sai FC Kuressaare II teise liiga Lääne/lõuna tsoonis kõrge viienda koha. Jan Važinski sõnul on siiski peamine eesmärk arendada oma mängijaid ja anda mängupraktikat esinduse meestele, kes seda vajavad.

Samas peavad mängijad niipalju juurde panema, et oleks vajadusel võimelised ja valmis ka Premium liigas esinduse koosseisu saama. „Läbi arengu ja töö on reaalne ka üldist tulemust parandada,“ rõhutas Jan Važinski.

Kuna madalamate liigade hooajad algavad tänavu planeeritust oluliselt hiljem, saavad need oma lõpplahendused oktoobris-novembris. Lõuna/lääne piirkond: Keila JK, Paide Linnameeskond III, Raasiku FC Joker, Saue JK, FC Kuressaare II, Viimsi JK II, Raplamaa JK, Tallinna JK Piraaja, Tallinna FC Flora U19, Viljandi JK Tulevik U21, Pärnu JK Vaprus II, FC Kose, FC Hiiumaa ja Rummu Dünamo.