Duubli järgmine samm ootab noorte pealekasvu

2 minuti lugemine

Et teha teisest liigast samm aste kõrgemale Esiliiga B-sse peab FC Kuressaare II saama U21 meeskonnaks, mis aga eeldab, et klubil on selleks piisavalt vastava tasemega noormängijaid.

Jalgpalliliidu juhatus otsustas lõpetada Eesti meistrivõistluste madalamate liigade hooaja, meeste II liigas jäi pidamata kolm vooru. Lõpetatud liigade võistkondade osalusel üleminekumänge ei toimu, kohtade vahetus nende liigadega seoses toimub läbi otse tõusvate ja välja kukkuvate võistkondade. Kõikides lõpetatud liigades autasustatakse esikolmikusse jõudnud võistkondi juhul, kui lõplikud kohad olid lõpetamise hetkeks selged.

Esiliiga B tasandilt langevad välja 9. ja 10. kohale jäänud võistkond, II liigast saavad õiguse tõusta FA Tartu Kalev ja Raplamaa JK, kelle ees olevad Paide Linnameeskond III ja FC Kuressaare II ei oma õigust tõusta.

„Meeskonnal olnuks vastavalt juhendile võimalus tõusta, kui oleks mängitud U21-na,“ rääkis peatreener Jan Važinski. „Sellist sammu tuleb aga põhjalikult analüüsida ja kunstlikult ei saa seda teha. Meil peab olema vastav mängijate valik ja vajalik mängijate arv. Isegi, kui sul on üles antud hooajaks kokku 25 mängijat, ei tähenda see, et mängudele minnes ei tuleks murekohti.“

Jalgpalliliidu kehtestatud reeglite järgi tähendab U21 seda, et väljakul on kuni 21-aastased mängijad, keda saab maksimaalselt toetada 3 vanemat mängumeest. Paraku pole Kurel nii palju noori, kes täna Esiliiga B taseme välja veaks.

Seni said teises liigas noortest mänguaega Andree Goidin, Marcus Puust, Andero Kivi, Rando Tarkmeel ja Indrek Mäeots, U17 meeskonnast käisid abiks Joosep Lonks, Joosep Kobin ja Andri Rõõmus. Oleks vaja veel aga vähemalt 10 mängijat.

„Samas on nii, et kogenud mängijad annavad oma oskuste ja eeskujuga noorematele palju juurde,“ lausus Jan Važinski. „Kui aga on väljakul vaid kolm vanemat mängijat, siis ei toimu ka vajalikku arengut. Kivi ja Puust on pannud oma mängus juurde just tänu sellele, et on saanud kogenud meeskonnakaaslastega koos olla ja neilt õppida.“

Paidele pakuti konkurentsi

Viimastel aastatel Lõuna/lääne tsooni valitsenud Paide Linnameeskond III oli parim ka tänavu kogudes 23 mänguga 57 punkti. FC Kuressaare II arvele jäi 20 mänguga 47 punkti. Saarlased võitsid 15, viigistasid 2 ja kaotasid 3 kohtumist väravate vahega 81:17.

„Enne hooaega me kindlat kohta ei planeerinud ja konkreetset eesmärki liiga koha suhtes ei olnud,“ märkis Jan Važinski, lisades, et nagu näeme oli 1.-2. koht igati reaalne. „Selle aastaga võistkond arenes ja mängijad panid oma oskustes juurde. Siin on positiivne roll muidugi Sander Viiral, Maarek Suursaarel ja Reivo Vinteril. Nende panus on oluline, et ka noored olid tublid.“

Positiivse poole pealt tõstis peatreener esile meeskonna sisekliima, mis riietusruumis ja väljakul kajastus kogenud mängijate ja noorte väga heas suhtumises ja koostöös. „Samas jäi puudu stabiilsusest ja seda just motivatsiooni osas,“ leidis Jan Važinski.

„Kõik mehed on väljakul tahtmist täis, aga siis tuleb kahjuks äkki periood, kus see kõik pisut langeb. Tahan, et mängijad ise leiaks endas raskel hetkel vajalikud reservid ja edasiviiva initsiatiivi.“

Mõrudaim pill tuli tänavu siiski alla neelata väikeste karikafinaalis, kui A.Le Coq Arenal tunnistati Tallinna FC Zapoosi paremust. „Kaotatud finaal on treeneril ja mängijatel kogu aeg silme ees,“ tõdes Jan Važinski.

„Kindlasti saime sellises mängus vajaliku kogemuse, sest just siis uskus meeskond kõige vähem enda oskustesse. Siiamaani olen kindel, et kui me nendega veel kaks korda kohtuks, siis mõlemad võidaksime. Kõige rohkem on kahju, et meie mängijad ei kasutanud enda potentsiaali ja tugevaid külgi ning ei teinud seda, mida me kõige rohkem oskame. Siit saame kindlasti edasi minna.“