Elari Valmasest sai Kure enim liigakohtumisi mänginud mängumees

2 minuti lugemine

Esmaspäevases kodumängus Tallinna JK Kalevi vastu 86. minutil mängu sekkunud Elari Valmas tegi FC Kuressaare ajalugu, kui jooksis ametlikus liigamängus väljakule 304. korda, ületades senise rekordiomaniku Martti Puki tulemuse 303.

„See on kindlasti saavutus ja on uhke tunne, aga tegu polnud omaette eesmärgiga,“ rääkis 2007. aastal FC Kuressaare esindusmeeskonnas oma esimese liigamängu kirja saanud Elari Valmas.

„Et sellise numbrini jõuda on tulnud palju vaeva näha ja eks ta tuli pika vinnaga. Palju on olnud seda pingi nühkimist ja suure tahtejõu pealt on see kõik tulnud. Niipalju ma klubi armastan, et end sellele pühendada.“

Samas on eriti meeldiv, et saavutus tuli 747 pealtvaataja ees. „Sisimas lootsin, et sellises mängus võiks selline number tulla, aga ma ei öelnud peatreenerile, et pane mind mängu. On hästi, kui ta mind usaldas. Aga väga vinge oli väljakule minna ja võttis kananaha ihule,“ tunnistas Elari Valmas.

Sellise saavutuseni jõudmine nõuab pühendumust igalt mängijalt eriti veel siis, kui tegutsetakse amatöörmängijana ning treenitakse ja mängitakse töö kõrvalt. „Millestki suurest ei ole tulnud loobuda, kuigi viimasel ajal pere siiski veidi kannatab,“ tõdes Elari Valmas.

„Kõike on saanud vajadusel ikkagi planeerida. Sõbrad on kõik klubi juures, aga mehed kellega ma alustasin Taavi Azarov, Märt Kluge, Sander Viira ning Urmas ja Margus Rajaver on juba taandunud.“

Korra on Elari Valmasel olnud ka loobumismõtteid, aga siis rääkis toonane peatreener Sergei Zamogilnõi, et tema eas hakatakse alles jalgpalli nautima ja sellest lähtuvalt on ta nüüd ka toimetanud.

„Motiveerinud on klubi ning seltskond ja ühte kuuluvuse tunne ning muidugi kogukonna toetus. Hea on kamraadide juurde kuuluda ja pärast tööpäeva ühiselt aega veeta,“ lausus Elari Valmas, kes on kindel, et Sander Laht lööb selle tulemuse üle. Ründaja arvel on täna 295 kohtumist.

„Kas siis veel kunagi selleks on võimeline ei oska öelda, aga Sandrile pole piinlik, seda tiitlit loovutada, sest Sander on juba praegu klubi legend.“