Foto: Alver Kivi

Esimese turniiri pani kinni FC Infonet

2 minuti lugemine

Laupäeval Kuressaare kilehallis toimunud 2004/05 vanusegrupi turniiri Saaremaa Talv 2013 kolm paremat olid Infonet I, Infonet II ja Paikuse Vaprus.

Kuigi FC Kuressaare võistkonnad pidid leppima suurte kaotuste ja viimaste kohtadega, pidas klubi noortetööjuht Jan Važinski turniiri kordaläinuks. „Tähtis oli see, et meie poisid said kodus oma vanemate silme all mängida, sest tavaliselt peame käima ikka mandril,“ rääkis treener.

Turniiril kaks esimest kohta võtnud Infoneti võistkonnad näitasid küpset mängu, poisid oskasid triblada, sööta ja tegutseda kollektiivselt. Sama oskasid ka Vapruse poisid.

FC Kuressaare võistkonnad jäid sellel turniiril õpipoisi rolli. Vaatamata suurtele kaotustele võideldi visalt ja vastastele ei antud alla isegi kõige raskematel hetkedel. Kõik tahtsid mängida ja nautisid jalgpalli. Poisid nägid kuhu tõsiste treeningutega on võimalik jõuda.

„Nendele lastele oli see üldse esimeseks võistluseks ja suurtes kaotustes ei ole mingit katastroofi. Vastased on käinud trennis juba kolm-neli aastat, meie omad ainult pool aastat. Treenerid nägid, kus me oleme ja usun, et kolme nelja aasta pärast on ka meie võistkonnad samal tasemel,“ oli Važinski optimistlik.

Turniiri parimaks ründajaks valiti Artur Sakarias Infonet I võistkonnast, parimaks kaitsjaks tunnistati Mihhail Jefremov Infonet II-st ja parimaks väravavahiks Virgo Mitt Vaprusest.

Juba järgmisel laupäeval toimub turniir 2001 ja 2002 vanusegruppidele.

Turniiri tulemused ja tabeli leiate siit.

Alver Kivi

Täname!