Esmaspäeval algab Saaremaa Cup

< 1 minuti lugemine

Esmaspäeval algab 2002. aastast FC Kuressaare korraldatav noorte jalgpalliturniir Saaremaa Cup, kus osaleb 35 võistkonda Saaremaalt, Eestist ja Valgevenest.
Turniiri eesmärk on anda noortele jalgpalluritele lisaks meeldejäävatele emotsioonidele palliplatsilt ülevaade ka Saaremaa kaunist loodusest ja vaatamisväärsustest. Kuna võistlused on rahvusvahelised, siis annab erinevate riikide võistkondade kohaletulek noortele võimaluse näha ja tunnetada erinevaid kultuure nii jalgpalliväljakul ning ka selle kõrval, suheldes teiste osalejatega.
FC Kuressaare noortetööjuht Mario Pruul ütles, et turniiri üldises korralduses suuri muutusi ei kavandata. „Katsume korralduslikus pooles igal pool juurde panna, eelmine aasta ei olnud selles osas väga hea,“ lausus ta.
Turniiri peakorraldaja Jan Važinski ütles, et Saaremaa CUP-il mängivad poiste vanuseklassid U15 , U12 , U11 , U10  ja U9 ning alates 2013. aastast ka tüdrukud. Mängud toimuvad Kuressaare kunstmuru väljakul, kesklinna staadionil ja Titerannas.
“Meie klubi on esindatud üheksa võistkonnaga,” lausus Važinski. “Poisid saavad kodus mängida ja ei pea kusagile sõitma. Kindlasti on see võimalus saada mängupraktikat ja kogemusi ning lapsevanemad saavad tulla ja mängule väljaku ääres kaasa elada.”
Lisaks jalgpallile pakutakse külalistele võimalust külastada Kuressaare vanalinna, Saaremaa piiskoplinnust ja tutvuda muude vaatamisväärsustega. Turniiri korraldajad üritavad anda endast parima, et kõigil mängijatel, treeneritel, lapsevanematel ja pealtvaatajatel oleksid päevad Saaremaal emotsioonide rohked ja meeldejäävad.
Alagrupimängudega alustatakse esmaspäeva hommikul kell 10. Osalevate võistkondade rongkäik algab 18.30 kogunemisega KG eest. Kuressaare linnastaadionil toimuval avamisel peab tervituskõne Saaremaa vallavalitsuse spordispetsialist Rasmus Tüüts ja trikkidega esineb Eno Lints.