Foto: Irina Mägi

FC Infonetilt tuli vastu võtta suur kaotus

2 minuti lugemine

FC Kuressaare esindusmeeskond pidas täna Tallinnas oma selle aasta teise kontrollkohtumise, kui vastaseks oli FC Infonet, kes on saarlastele juba vana tuttav 2011. aasta üleminekumängudelt ja 2012. aasta Esiliiga võitja.

Erinevatel põhjustel, aga peamiselt vigastuste pärast ei osalenud Kure oma võibolla parimas koosseisus, aga ka vastastel olid mõned võtmemängijad haiguste või koondisemängude tõttu eemal.

Mängu said paremini käima pealinlased ja juba 11. minutil kasutas nende ründaja Manucho keskkaitsjate valearvestuse ära ning pääses väravavahiga silmitsi. Esiliiga eelmise hooaja parimaks mängijaks valitud Elevandiluurannikult pärit  ründaja realiseeris oma võimaluse. Juba 25. minutil oli Manucho uuesti aktsioonis, kui kõrvalt vaadates lihtsas situatsioonis suutis Amor Luup palli nii õnnetult kaotada, et see põrkas täpselt Infoneti tipuründaja ette ning järgmise puutega oli ta juba pallikaotusest üllatunud kaitseliinist läbi ja lükkas palli kindlalt väravasse.

Pärast seda väravat saarlased nagu ärkasid ja üritasid mänguohje enda kätte võtta ning 32. minutil tehti vastastele nende mängupoolel head pressingut, mille tulemusena sai Andre Ilves palli ja leidis kohe kiire sööduga Sander Lahe, kes tugeva löögiga tagumise posti kõrvale ei jätnud väravavahile mingit võimalust. Kuid minuti pärast võeti saarlaste hoog uuesti maha, kui kaitseliini ebaõnnestunud katse kuntslikku suluseisu teha, karistas ära hoopis keskväljalt pikale söödule spurtinud Eduard Golovljov. Noormehel oli aega pall omale mugavalt ette võtta ja rahulikult väravanurka lüüa. Seitse minutit hiljem tegi seesama kõigest 15-aastane mängumees Kure trahvikastis kahevõitluses ära endast palju kogenumale Urmas Rajaverile ja lõi Infoneti neljanda värava. Rohkem väravaid esimesel poolajal ei löödud ja selles oli suuri teeneid üle pika aja FC Kuressaare meeskonna väravas seisnud Rait Hansenil, kes pärast praktiliselt pooleteiseaasta pikkust pausi, on alles neli jalgpallitreeningut teinud.

Teist poolaega alustas mitu vahetust teinud Kure palju näljasemalt ja Infoneti värava all tekitati mitmeid ohtlikke olukordi, kuid ikka jäid viimane sööt või pealelöök ebatäpseteks. Väga hea võimalus oli Margus Rajaveril, aga üks-ühele olukorras ei tegutsenud ründaja kõige õnnestunumalt ja kaitsja sai viimasel hetkel olukorra klaarida. Infonet mängis teist poolaega palju ettevaatlikumalt, siiski suudeti mängu lõpupoole tekitada Vitali Gussevile suurepärane žanss ja ainult Hanseni hea jalatõrje hoidis seisu muutumatuna. Väravad teisel poolajal löömata ei jäänud, kui 86. minutil eksiti Kure poolt rumalalt vastaste markeerimisel ja Anton Aristov lõi äärelt antud tsenderduse kindlalt väravasse.

Peatreener Sergei Zamogilnõi sõnul oli meeskonnal väga raske treeningnädal ja seda oli kohe näha, eriti mängu alguses. “Skoor ei ole praegu kõige tähtsam, oluline on, et suutsime parandada mõningaid eelmises mängus valesti tehtud asju. Mängu lõppresultaadile said täna saatuslikuks aeglane reageerimine, pehmed jalad ning väsimusest tehtud valeotsused. Aga kui tahame Meistriliigas hakkama saada, siis peame koormustega harjuma. Teeme trenni oma plaani järgi edasi ja üritame hooaja alguseks heas vormis olla.”

Järgmise kontrollmängu peab FC Kuressaare esindusmeeskond nädala pärast 26. jaanuaril, kui vastaseks on Jõhvi FC Lokomotiv.

Laupäeval, 19. jaanuaril kell 14.00 Sportland Arenal
FC Kuressaare – FC Infonet 1:5
(1:4)
32. Sander Laht – 11., 25. Manucho, 33., 40. Eduard Golovljov, 86. Anton Aristov

FC Kuressaare: Rait Hansen, Urmas Rajaver (46. Taavi Azarov), Edgars Butlers, Sander Viira (76.U.Rajaver), Greger Könninge (81. Tiit), Ott Reinike (46. M.Rajaver), Amor Luup, Andre Ilves (76. Reinike), Mihkel Tiit (46. Pohlak), Sander Laht, Mairo Tikerberi (62. Valmas).
Varus: Taavi Azarov, Pelle Pohlak, Margus Rajaver, Elari Valmas.

FC Infonet: Ilja Kassjantšuk (46. Igonen), Anton Aristov, Andrei Kalimullin, Vladimir Avilov, Dmitri Kovtunovitš, Nikita Martõnov, Aleksandr Kulatšenko (60. Udalov), Jevgeni Harin (60. Tarassov), Ville-Oskari Lehtonen (75. Dmitrijev), Eduard Golovljov (46. Gussev), Manucho.
Varus: Matvei Igonen, Ilja Tarssov, Vitali Gussev, Kirill Dmitrjev, Jevgeni Udalov.

Peakohtunik: Tomi Rahula
Abikohtunikud: Joonas Jaanovits, Kristjan Vardja
Pealtvaatajaid: 25
Mänguolud: -10, pilves ilm, väljak veidi lumine, aga heas seisukorras