Alver Kivi

FC Kuresaare II avas saarlaste võiduarve

< 1 minuti lugemine

Eesti meeste meistrivõistluste teises liigas alistas FC Kuressaare duubelmeeskond Keila kunstmuruväljakul Rummu Dünamo 3:0 ja avas sellega Saaremaa võiduarve.

Tänavu üheksandat korda mängu juhendanud treener Sander Viira tunnistas, et lõpuks tuli ära. “Üsna kindel võit, oleks pidanud isegi rohkem lööma, vastastel ühtegi reaalset võimalust ei olnud,” rääkis ta. „Mängu eesmärk oli taga null hoida ja sellega saime hakkama. Üldpildis võib rahule jääda. Teise poolaja teisel poolel lasime jala sirgu ja andsime väikese initsiatiiivi vastasele, aga kui kolmanda ära lõime, olid pinged maas.”

Kaks esimest väravat lõi esimesel poolajal Mario Stern, teisel poolajal jõudis eesmärgile Mikk Rajaver. Sander Viira hinnangul oli tähtsaim taga null hoida ja Rait Hansen sai sellega hakkama.

“Vastane oli pigem nõrk,” tunnistas Sander Viira. “Nad keskendusid pikale pallile, meil oli tugev ründeliin ja pall oli enamuse ajast vastaste poole peal. Meie koosseis oli ründavam, kuigi eesmärk selline ei olnud.”

Keskkaitsajana mängis selles kohtumises Maarek Suursaar, kes sai Sander Viira sõnul hästi hakkama, kuigi ka tööd selles mängus eriti palju ei olnud. Samas mängisid saarlased viimased viis minutit vähemuses, kui väljakumängijana sekkunud Martin Lonn sai punase kaardi. „Selleks momendiks oli õnneks mängu saatus juba otsustatud,” märkis ka ise kaasa mänginud treener.

Mängisid: Rait Hansen, Oskar Kitt, Sander Viira, Maarek Suursaar, Ott Pukk, Miikael Tuus, Mikk Rajaver, Tõnis Koppel, Priit Suluste, Mark Kristjan Pitk, Mario Stern. Varus olid Martin Lonn ja Laur Vatsfeld.