Foto: Liise Kallas

FC Kuressaare uus peatreener on Pelle Pohlak

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare uus peatreener on senine kaitsemängija Pelle Pohlak, kelle ülesanne on noorte arendamine ja esindusmeeskonna Meistriliigasse tagasi viimine.

FC Kuressaare president Priit Penu ütles valikut kommenteerides, et Pelle Pohlak on viimased aastad olnud tihedalt Saaremaa jalgpalliga seotud, ta teab klubi ja tunneb kohalikke mängijaid.

„Ta näeb siinsel jalgpallil potentsiaali,“ märkis Penu. „Klubi juhtkonna poolt on seatud Pellele ülesanne suurendada meeskonnas saarlaste osatähtsust ja jõuda tagasi Meistriliigasse. Millal see juhtub, eks see ole näha.“

Pelle Pohlaku sõnul tahab ta muuta meeskonna rohkem Saaremaa keskseks ja siduda kohalikud vanemad mängijad noortega. Samas ei välista ta Meistriliigasse tagasijõudmist ka juba esimesel aastal. „Aga tegevus ei tohi olla ainult tulemuspõhine ja Meistriliigasse tagasijõudmine ei saa olla eesmärk omaette,“ rääkis ta.

Uuest hooajast Esiliigas mängiva FC Kuressaare peatreeneri ameti ees mehel hirmu ei ole. „Pigem valdab mind uudishimu ja soov näha, kuidas noored saavad sellisel tasemel hakkama,“ lausus Pohlak, kes jõudumööda püüab ka ise jalgpalli edasi mängida. Kas temast saab mängiv peatreener, see ei ole veel selge.

Pelle Pohlak on 25-aastane ja õpib Tallinna Ülikoolis kehakultuuri. Treeneriks saamise soov on tal juba mitu aastat. Koos Dmitri Ustritskiga on ta juhendanud Tallinna FC Flora III meeskonda. FC Kuressaares on ta mänginud alates 2007. aastast ja on käinud saarlaste meeskonnas väljakul 143 liigamängus, kus on löönud ka 5 väravat.