FC Kuressaare viib jalgpalli koolidesse

1 minuti lugemine

FC Kuressaarel on käimas jalgpalli propageeriv projekt, mille käigus külastatakse maakonna erinevaid koole ning korraldatakse 1.-9. klassi lastele erinevaid ja huvitavaid ala tutvustavaid võistlusmänge.

Klubi noortetööjuht Mario Pruul ütles, et idee tuli kogukonnajuhtide projekti raames ja selle on käivitanud Liina Tamm. “Tahame propageerida jalgpalli ja soovime, et meil oleks suurem kogukond,” rääkis Pruul.

Seni on juba külastatud Aste Põhikooli ja Kuressaare Gümnaasiumi erinevaid klasse, uuel nädalal minnakse Mustjala kooli. Suur plaan on kõik Saaremaa koolid läbi käia selle hooaja jooksul. Lastele organiseeritakse erinevaid teatevõistlusi, on FC Kuressaaret ja jalgpalli puudutav viktoriin ning muidugi mängitakse jalgpalli. Viktoriini parimatele on loomulikult ka väike preemia. Samuti jagatakse lastele flaiereid kutsega kodumängu vaatama.

“Püüame teha nii, et lastel oleks lõbus ja põnev,” selgitas Mario Pruul. “Soovime, et lapsed näeks mis on jalgpall ja sooviks seda ka tulevikus mängida või staadionil vaatamas käia. Mida nooremad lapsed seda kergemad mängud ja peame mõtlema välja erinevaid asju.”

Mario Pruuli sõnul on senine tagasiside nii õpilastelt, kui õpetajatelt olnud ainult positiivne ja FC Kuressaare esimesele kodumängule Tallinna FCI Levadiaga tuli päris palju lapsi, mis oli klubi jaoks positiivne üllatus.

Reedel olid FC Kuressaare treenerid külas Kuressaare Gümnaasiumis. Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Sander Suurhans ütles, et selline külaskäik on väga tervitatav. “Lapsed saavad õppida uusi ja põnevaid asju ning spordiklubid saavad teha endale reklaami. Ma arvan, et asi on läbi mõeldud ja harjutused on jõukohased. Näha on, et lastele meeldib ja kõik paistavad olevat rahul,” jagas ta kiidusõnu.

Alver Kivi