Flora vastu polnud õnne (lisatud väravavideo)

2 minuti lugemine

Reedel õhtul Salme staadionil mängitud Premium liiga kohtumises FC Kuressaare ja FC Flora vahel oli palju häid väravavõimalusi. Võõrustajad jätsid enda omad löömata, külalised kahjuks aga lõid ühe ära.

Käis kohtumise 58. minut, kui Kuressaare ründaja Karl  Mööl paremalt äärelt kasti murdis ja terava nurga alt peale lõi. Flora väravavaht Stanislav Pedõk tõrjus värava ette, kus sai löögile Elari Valmas, kuid Pedõk tõrjus ka selle. Lahtine pall lendas uuesti Valmaseni, kelle ees oli tühi värav, kuid taas jõudis kaitsja löögile jala ette panna ja pall lendas väravast mööda.

FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi tõdes, et kui oleks oma võimalus ära löödud, olnuks hoopis teine mäng. „Meil oleks olnud millest kinni haarata ja hea vaimuga oleksime suutnud Flora tagasi tõrjuda,“ märkis saarlaste loots.

68. minutil sai paremalt äärelt Kuressaare trahvikasti palli  Irakli Logua, kes oli pärast vahetusest mängu tulemist aktiivselt väravat otsinud. Tundus juba, et kaitsjad said jaole, aga siisiki ei suudetud palli minema toimetada ja  Sander Post oli jaol ja koksas 10 meetrilt seisuks 1:0.

Vaata väravat siit

„See värav, mis nad lõid….. No oli õnne neil, täielik juhus,“ tunnistas Sergei Zamogilnõi. „Ei saagi aru, kuidas meie omad seal lihtsalt mööda lõid. Selles mängus oli võimalik ainult selline värav lüüa ja nad lõid selle ära. Muud võimalust neil ei oleks tulnud.“

Flora alustas paremini

Oma meeskonda toetama tulnud ca 20 pealise Flora fännigrupi toetusel alustasid ettearvatult paremini florakad, kes lõid kohe paar päris teravat olukorda, kuid saarlaste väravaht Riido Reiman oli tasemel. „Me alustame mänge viimasel ajal väga raskelt. Ei tea, kas põhjuseks on pikk sõit või miski muu. Neil olid kohe momendid, aga hiljem oli mäng neil väheste võimalustega,“ märkis Sergei Zamogilnõi.

Teisel poolajal sai kodumeeskond paremini mängu sisse ja oli palju ohtlikum. Viimasel veerandtunnil pärast kaotusseisu jäämist surusid  saarlased tugevalt ja värav ei jäänud sugugi kaugele. Marten Mütti ja Amor Luubi üritustele jäi ette Pedõk, lisaminutil läks napilt üle lati vahetusmees Raiko Karpovi pealelöök.

Kohtumine Floraga näitas, et Kuressaare on oma mängu leidnud ja on valmis tõsiselt võitlema liigasse püsimajäämise nimel. Zamogilnõi sõnul võib meeskond kõigiga võrdselt mängida, aga edu saavutamiseks on vaja õnne. „Kui me sellised olukorrad ära lööme nagu oli Valmasel, on meil võimalus, kui ei, siis on väga raske,“ leidis treener.

Puhata meeskond pikalt ei saa, sest juba teisipäeval kohtutakse Tallinnas Sportland Arenal karika 1/16 finaalis JK Piraajaga ja reedel 9. augustil sõidetakse Sillamäele, kus vastaseks kohalik JK Kalev.

Premium liiga XXI voor
Reedel, 2. augustil kell 18:45 Salme staadionil
FC KURESSAARE – TALLINNA FC FLORA  0:1 (0:0)
mitteametlik protokoll
Värav: 68. Sander Post
Hoiatused: 45.+1. Sander Sinilaid, 49. Elari Valmas

FC Kuressaare: 12-Riido Reimann, 6-Pelle Pohlak, 3-Märten Pajunurm, 21-Joel Indermitte, 8-Sander Sinilaid, 19-Ott Reinike (79. 23-Amor Luup), 4-Märt Kluge, 33-Karl Mööl, 39-Elari Valmas (64. 25-Sander Viira), 17-Marten Mütt, 2-Juri Gavrilov (73. 11-Raiko Karpov).
Varus: 15-Urmas Rajaver, 25-Sander Viira, 23-Amor Luup, 26-Sander Laht, 11-Raiko Karpov.

FC Flora: 1-Pedõk, 4-Aloe, 6-Mets, 22-Baranov, 16-Jürgenson, 13-Laabus, 10-Lepistu (58. 8-van de Streek), 25-Frolov, 73-Luigend (54. 18-Logua), 31-Post (82. 9-Alliku), 99-Prosa.
Varus: 12-Rimmel, 3-Õunap, 18-Logua, 11-Sappinen, 9-Alliku, 27-Mikadze, 8-van de Streek.

Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.