Hiidlased alistati viimase sekundi penaltist (lisatud pildigalerii)

3 minuti lugemine

Saaremaa ja Hiiumaa jalgpalli maavõistlusmäng oli veeremas 0:0 viigisadamasse, kui kohtunik Aivar Pohlak määras neljanda üleminuti viimastel sekunditel saarlaste kasuks penalti. Elari Valmas lõi kindlalt 1:0 ja võit rändas taas suuremale saarele.

Kärdla staadionil rullus saarlaste viimane rünnak. Margus Rajaver andis söödu  Martin Mägile, kes tsenderdas karistusalasse. Elari Valmasel oli hea võimalus ära lüüa, kuid jättis lahendamata. Pall jäi kastis lahtiseks ja vahetusest sekkunud Georg Linkov mängis  käega. Kohtunikul ei jäänud üle muud, kui näidata 11 meetri karistuspunktile.

Elari Valmas lõi kindlalt, kuid Maikko Mölder oli enne tsoonis ja kohtunik määras uue penalti. Elari Valmas ei vääratanud ka teist korda ja 1:0 90+6 minutil oli tõsiasi. Hiidlastel jäi üle vaid pall keskjoonelt lahti lüüa, kui Aivar Pohlak vilistas kohtumise lõppenuks.

Valmase sõnul käis tal mõte peast läbi küll, et eksida ei tohi. „Tahtsin lüüa veidi vasakule, nii ka läks,“ selgitas ründaja. „Esimene kord olin kindel, teine kord ei tulnud nii hästi välja, aga lõin sisse.“

Hiidlaste kapten Martti Pukk oli tulemuses pettunud. „Selliselt ja sellisel hetkel on väga raske mängu kaotada,“ tõdes ta. „Kohtunik tegi julge otsuse, mis seekord otsustas mängu saatuse.“

Saarlaste treener Jan Važinski märkis, et käega mäng oli, penalti oli igati korrektne. „Me oleks pidanud selle asja juba varem ise enda kasuks pöörama, aga niimoodi võita on ka päris hea,“ oli treener rahul.

Saarlased domineerisid, kuid sisse ei löönud

Kui Saaremaa ja Hiiumaa jalgpallikoondised väljakule jooksid olid saarlased hiidlasi juba kahes mängus võitnud, D1 poisid 4:0 ja B1 poisid 2:1.Nõrgemat tulemust ei saanud endale lubada ka esindusmeeskond.

Saarlased võtsid mänguohjad kohe enda kätte ja juba 10. minutil lõi Margus Rajaver latti, kaks minutit hiljem oli aktsioonis Sander Viira, kuid pall lendas napilt üle värava. Oma võimalused olid ka vasturünnakutele panustanud hiidlastel, kuid tabamuseni ei jõudnud kumbki pool.

„Olen mängupildiga üldiselt rahul, sest suutsime palli hoida ja domineerida,“ rääkis Jan Važinski, kuid lisas, et kahjuks jättis realiseerimine soovida.

„Kogu meeskond pingutas, motivatsioon oli kõrge ja omad võimalused suutsime luua,“ vastas omaltpoolt Martti Pukk.

Teisel poolajal oli saarlaste ülekaal väiksem. „Vastased tegid vaheajal õiged järeldused, nende pressing oli meie vastu palju tõsisem ja nad muutsid mängu meie jaoks raskemaks,“ tõdes Važinski.

Hiidlaste rünnakud muutusid üha teravamaks ja paaril korral sekkus mängu edukalt Saaremaa koondise väravavaht Enri Nurmik. Hiidlased kostitasid kahel korral ka saarlaste väravaposti.

„Suutsime esimese poolajaga võrreldes oma rünnakud paremini käima saada, ja on kahju, et ei suutnud olukordi ära lüüa,“ lausus Pukk.

Pildigalerii (Fotograafid Argo Nurs ja Peeter Kuuse)

Maakondade maavõistlus
Reedel, 21. juunil kell 18:00 Kärdla staadionil
HIIUMAA – SAAREMAA  0:1 (0:0)
ametlik protokoll
Värav: 90.+6. Elari Valmas
Hoiatused: 14. Karl Johan Kastein, 90.+3. Martti Pukk – 48. Urmas Rajaver

Hiiumaa: 21-Gustav Kotkas, 24-Janno Johanson, 10-Algis Kelder, 4-Guido Kutser, 21-Eerik Erk (46. 26-Imre Riik; 76. 19-Sander Laur), 9-Kersten Lõppe, 7-Karl Johan Kastein (46. 17-Teet Kaasik), 2-Tanel Lips (82. 12-Hendri Tärnu), 13-Jaan Tähiste (78. 8-Georg Linkov), 20-Steven Linkov, 15-Martti Pukk.
Varus: 6-Mihkel Selks, 17-Teet Kaasik, 19-Sander Laur, 25-Mario Degtjov, 12-Hendri Tärnu, 3-Marko Lauri, 8-Georg Linkov, 22-Andreas Peetre, 26-Imre Riik.

Saaremaa: 1-Enri Nurmik, 25-Sander Viira (57. 6-Kaarel Mai), 5-Urmas Rajaver (72. 7-Martin Mägi), 4-Märt Kluge (62. 26-Arli Saar), 3-Jaanis Kriska, 23-Margus Rajaver, 9-Amor Luup, 17-Sander Seeman, 15-Kristen Mere, 10-Elari Valmas, 11-Sander Laht (68. 20-Maikko Mölder).
Varus: 25-Martin Lonn, 6-Kaarel Mai, 2-Laur Vatsfeld, 26-Arli Saar, 20-Maikko Mölder, 7-Martin Mägi.

Mänguolud: +24, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.