Jalgpallikoondisele loositi Saarte mängude vastased

< 1 minuti lugemine

Esmaspäeval loositi Saarte mängude jalgpalliturniiril osalevad meeskonnad alaguppidesse ning Saaremaa läheb vastamisi Menorca, Ahvenamaa ja Gröönimaaga.

Saaremaa koondise peatreener Pelle Pohlak ütles, et saarlaste kahjuks või õnneks on jalgpall maailmas populaarne ja kõikidel saartel osatakse seda mängida.

„Tase on seal Eesti meistriliiga lõpp ja esiliiga algus, mõned satsid isegi tugevamad,“ lausus ta. „Aga õige emotsiooniga on kõik võimalik. Tuleb endasse uskuda, siis võib kõigiga mängida ja midagi võimatut ei ole.“

Koondise kapten Sander Viira tõdes, et kergeid mänge ei tule, kuid võimalus jõuda poolfinaali on olemas. „Saarte mängudel ei tea aga kunagi, millise koosseisuga keegi tuleb,“ märkis ta.

„Menorca mehed on kindlasti tehnilised, Ahvenamaaga sai viimati kõvasti madistatud, aga nad olid mitte just parimas koosseisus ja Gröönimaa kohta ei oska midagi öelda.“

Mitmetel Saarte mängudel koondist juhendanud Jan Važinski ütles, et see peaks olema esimene kord, kui ei minda kokku inglastega. „Nende vastu on olnud alati huvitav mängida,“ lausus ta.

Vastaseid tundev Važinski märkis, et lõunamaa saarte meeskonnad on saarlastele alati rasked vastased ja seepärast saab olema keeruline Menorca vastu, kes peaks olema ka alagrupi favoriit.

„Ahvenamaa on meile teada ja tuntud tugev vastane,“ selgitas treener. „Gröönimaa on ka kindlasti meile paras pureda, aga kindlasti ka must hobune, kelle tase on alati ettearvamatu. Aga alagrupis kahe parema hulka jõudmine peaks olema jõukohane.“

B-alagrupis mängivad: Guernsey, Gotland, Ynys Mon, Gibraltar

C-alagrupis mängivad: Shetland, Falkland, Hitra, Isle of Wight

D-alagrupis mängivad: Western Isles, Alderney, Isle of Man, Jersey