Jalgpallurid said Tallinnas trennivõimaluse

< 1 minuti lugemine

Eesti Jalgpalli Liidu eestvedamisel hakkavad Tallinnas A.Le Coq Arena treeningkeskuses toimuma ühistreeningud, kus saavad osaleda pealinnas õppivad või töötavad mängijad, kelle koduklubi asub Tallinnast väljas ja nendega liituvad ka mõned FC Kuressaare naiskonna ning Saaremaa Maleva mängijad.

Saaremaa Maleva juhendaja Arli Saar ütles, et klubi on esindatud viie mängijaga. „See on supervõimalus,“ märkis ta. „See on kindlasti kasulik, sest Tallinnas olevatel poistel polnud varem trennivõimalust. Nad ise uurisid ka seda asja ja nüüd on see olemas.“

Kolm korda hakkavad koos käima meeste kõrgemal tasemel pallivad mängijad ning kaks korda madalamate liigade pallurid. Eraldi on loodud naiste treeningrühm, kes käib koos samuti kaks korda nädalas.

Kõrgemal tasemel mängijaid hakkab juhendama Urmas Kirs, madalamate liigade gruppi Andres Koogas. Naiste grupi treeneriks saab naistekoondise peatreener Keith Boanas.

„Moodustasime grupid koostöös klubidega ning loodan, et projekt osutub edukaks. Ühistreeningud parandavad mängukvaliteeti ja annavad võimaluse regulaarselt treenida näiteks nendele, kes esindavad liigamängudes oma kodukohta, kuid on töö või õpingute pärast pealinna tulnud,” ütles EJLi peasekretär Anne Rei.

Treeningutega alustatakse järgmisel nädalal ning esialgu on planeeritud nendega jätkata novembrini.