Alver Kivi

Järelkasv annab duublile ja esindusele täiendust

< 1 minuti lugemine

Kuigi U17 võistkond jäi eliitliiga teises liigas viimaseks näeb treener Jan Važinski noortel arengut ja potentsiaali jätkata duublis ja esindusmeeskonnas.

„Alustasin nende poistega märtsis, kohe olid trennidega koos ka mängud,“ rääkis Jan Važinski. „Oli raske, sest kokkumängu leidmine ja minu põhimõtetest arusaamine võttis aega. Me pidime päris palju parandama, aga poiste tahtmist õppida võib kiita.“

U-17 FC Kuressaare mängis märtsist novembrini kestnud hooajal 20     kohtumist, sai 1 võidu, tegi 2 viiki ja kaotas 17 mängu väravate vahega 16:63. Jan Važinski tõdes, et turniiritabelis võinuks tulemused olla paremad, aga siin on erinevaid põhjuseid.

„Kui me vaatame mängijate ja meeskonna arengut, siis siin toimus päris suur edasiminek,“ tõdes ta. „Niipalju mängijaid sai juba kogemuse teises liigas ning Karl Sirel ja Aivar Jäns osalesid ka Saarte mängudel. Poistel oli varasemaga võrreldes koormus väga oluliselt tõusnud ja see tegi ka pika hooaja raskeks.“

Jan Važinski on kõige enam rahul oma mängijate suhtumisega mängu ajal, sest nad püüdsid treenerit kuulata, jälgida nõuandeid ja õppisid päris palju. Samas tõi Važinski puudusena välja osalemise treeningutel. „Proovisime igas trennis võtta sammu edasi, aga erinevatel põhjustel oli ikka puudujaid. Ei saa öelda, et tervele võistkonnale on jalgpall prioriteet ja number üks,“ märkis treener.

Jan Važinski sõnul võib tulevikku vaadata siiski optimistlikult ja mitu mängijat on võimelised tegema järgmise sammu. „Ennustamine on väga raske, aga ma arvan, et väga hea, kui kuus või kaheksa meest hakkavad edasi mängima kõrgemal tasemel. Nimesid nimetada pole mõtet, aga selline arv oleks hea,“ lausus treener.