Kalju alistanud Kure sai esimese koduvõidu

< 1 minuti lugemine

Premium liigas sai FC Kuressaare oma tänavuse esimese koduvõidu, kui Nõmme Kalju alistati 2:0.

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumises domineeris avapoolaega Kure, kes lõi palju väravaolukordi ja juba esimesel minutil sai Sander Laht ohtlikult löögile, kuid palli väravasse saata ei suutnud.

Väljakuperemehed jätkasid aga tempokalt ja teravalt ning 33. minutil viis Mark Anders Lepik Karl Rudolf Õiguse eeltöö järel Kure 1:0 juhtima. „Tegime väga tugeva esimese poolaja,“ tunnistas peatreener Roman Kožuhhovski.

„Lõime palju momente ja saime nurgalööke, mängisime oma stiilis ja piisavalt agressiivselt, sest Kalju sai esimese nurgalöögi alles 35. minutil. Poolaja lõpus püüdis vastane väravat tagasi lüüa, aga me suutsime taktikaliselt tasemel olla, kuigi andsime neile võimaluse mängukindlust saada. Kuid nägime kuidas toimida, kui vastane üritab seisu tasakaalustada.“

Teist poolaega alustas Kalju kindla plaaniga kohtumine enda kasuks pöörata. Kure seisis kaitses ja väravavaht Magnus Karofeld tegi häid tõrjeid. Kure panustas vasturünnakutele ja 60. minutil saatis Sander Laht teise palli Kalju väravasse.

„Ootasime pärast vaheaega rasket heitlust, sest Kalju on Kalju, meeskond kes seab endale alati kõrged eesmärgid. Oli vaja see surve vastu pidada 15-20 minutit, seejärel lõime ilusa teise värava ja poisid teenisid võidu välja,“ märkis Roman Kožuhhovski.

Kindlasti on võit meeskonna jaoks oluline ka moraalses mõttes. „Juba varem olid positiivsed märgid olemas,“ tõdes Kožuhhovski. „Kohtumine Levadiaga, karikamäng Floraga ja võit Narvas. Mitte ainult võit ei anna juurde, me oleme kogu aeg tundnud enesekindlust ja see pole kusagile kadunud.“