Kalju duublil lasti lüüa kaks vastuseta väravat

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Esiliigas kaotas FC Kuressaare Tallinnas Hiiu staadionil Nõmme Kalju FC duubelmeeskonnale 0:2.

FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak ütles, et oli väga sarnane mäng eelmises voorus Levadiaga toimunud kohtumisega. „Nemad domineerisid ja meie püüdsime nõelata vasturünnakutega, kuid seekord meil ees niipalju võimalusi ei olnud,“ lausus ta.

Esimene poolaeg lõppes 0:0 ja ohtlikke olukordi oli mõlemal meeskonnal. Mänguskoori avas Kalju 62. minutil, kui kontrarünnakul tegi skoori Mihkel Ainsalu. „Terve mäng suutsime tegutseda distsiplineeritult ja kompaktselt, aga kui jäime esimene kord suurema arvu meestega ette, karistati kohe ära,“ märkis Pelle Pohlak.

Teist korda jõudsid väljakuperemehed sihile 77. minutil, kui mullu hooaja teisel poolel saarlaste ridades mänginud Karl Mööl sai läbijooksule väga hea söödu ja realiseeris kindlalt oma võimaluse. „Võtsime kaotusseisus riske ja mängisime kõrgemalt, värav on rohkem selle tulemus,“ tõdes peatreener.

Kuigi Kalju II eest mängis mitu esindusmeeskonna meest, ei jäänud Pelle Pohlak oma koosseisu mänguga rahule. „Meil peaks olema kvaliteeti rohkem,“ leidis ta.

Teised Esiliiga IV vooru tulemused: FC Puuma kaotas koduväljakul 1:4 Viljandi Tulevikule, Rakvere Tarvas viigistas 2:2 Kiviõli Irbisega, FC Levadia II alistas Pärnu Linnameeskonna 6:2 ja FC Flora II sai 3:2 jagu Vändra Vaprusest.

Järgmine mäng on FC Kuressaare meeskonnal kahe nädala pärast 6.aprillil Tallinnas FC Flora II-ga.

Esiliiga IV voor
Pühapäeval, 23. märtsil kell 16:00 Hiiu kunstmurustaadion
NÕMME KALJU FC II – FC KURESSAARE  2:0 (0:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: 62. Mihkel Ainsalu, 77. Karl Mööl
Hoiatused: 37. Jaanis Kriska, 67. Raido Reinsalu, 84. Sander Seeman – 58. Hindrek Ojamaa

Kalju FC II: 69-Aland, 24-Ojamaa, 21-Kuusk, 6-Rodrigues, 4-Pürg (75. 13-Karumaa), 8-Mööl, 19-Toomet (86. 12-Papaz), 17-Kirss (78. 9-Klein), 23-Ainsalu (82. 14-Listmann), 15-Jevdokimov, 18-Kaldma (80. 7-Filimonov).
Varus: 96-Vahi, 13-Karumaa, 9-Klein, 7-Filimonov, 14-Listmann, 12-Papaz, 77-Liiva.

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 33-Märten Pajunurm, 15-Urmas Rajaver (71. 29-Algis Kelder), 3-Jaanis Kriska, 20-Margus Rajaver, 10-Sander Seeman, 8-Karl Johan Kastein (77. 21-Kristo Salumaa), 26-Sander Laht, 19-Reio Alt (71. 2-Reivo Vinter), 25-Sander Viira, 13-Maarek Suursaar (57. 5-Raido Reinsalu).
Varus: 2-Reivo Vinter, 21-Kristo Salumaa, 5-Raido Reinsalu, 29-Algis Kelder.

Mänguolud: +6, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.