Kalju võttis Kurelt võidu 10 sekundit enne lõppu

2 minuti lugemine

Premium liigas oli FC Kuressaare koduväljakul Nõmme Kalju FC vastu 1:0 võidus kinni, kuid külalistel õnnestus lüüa viigivärav 10 sekundit enne kohtumise lõppu.

Kuressaare linnastaadionil käis 96. minut ja kodumeeskond tüüris mängu võidusadamasse, kui jäi veel üle elada Kalju meeste viimane nurgalöök. Igor Subbotini löögist lendas pall Magnus Karofeldi värava tahaposti, kus oli valvel Sander Puri, kes mänguvahendi peaga võrku suunas.

„Teisel poolajal olime valmis, et hakkavad tulema tsenderdused ja nii ka läks,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Aga sellises olukorras, kus sa kümme sekundit enne lõppu lased värava vaatan mina treenerina olukorrale ikkagi positiivselt. Esiteks peame olema veelgi enam keskendunud ja ka õnn on vaja välja teenida. Õnnele saab loota, aga ainult tööga. Kalju viigistamine meie moraalset meeleolu ei mõjuta.“

Kohtumise esimene poolaeg kuulus mänguliselt ja territoriaalselt Kurele ning võõrustajad asusid Mattias Männilaane 11. minuti väravast ka kiiresti juhtima. Teine poolaeg kuulus mänguliselt Kaljule, kuid saarlased pidasid kaitses sitkelt vastu ja omasid vasturünnakutest mitu head olukorda skoori teha.

„Me teame, et Kalju vastu tuleb mängida organiseeritult ja ees tegutseda agressiivselt,“ selgitas Roman Kožuhhovski, lisades, et jätkuvalt panustati ka oma pressingule. „Eesmärk oli vältida standardolukordi, sest me teame, et Kalju on nendes olukordades tugev. Tulemusega pole me muidugi rahul, aga poisid tegid väljakul ära väga suure töö ja treenerina võin olla nende üle uhke. Püüdsime mängida võimalikult kõrgetasemeliselt. Ma usun, et me väärisime saja protsendiliselt võitu.“

Samas on Kure mänginud viimastes voorudes hästi ka teistes kohtumistes, kuid vajalik punktisaak on visa kasvama. Õnnefaktor on seni sekkunud mitmes vastasseisus ja korralik tulemus on jäänud vormistamata.

Roman Kožuhhovski hinnangul on meeskonnas olnud väga korralik ja töine õhkkond ning kõik mehed on suunatud ühele eesmärgile. „Saan oma meestest rääkida vaid head ja me pöörame õnne kord enda kasuks,“ oli peatreener positiivselt meelestatud.

„Sel aastal ei ole meil olnud ühtegi mängu, kus me oleks mänguliselt ära vajunud. Aga jalgpallis ja spordis on õnn ikkagi vajalik. Sellistes olukordades ei saa lasta käsi rüppe, peab uskuma sellesse mida me teeme ja kahekordse energiaga jätkama. Küll tulevad mängud, kus õnn on ka meie poole näoga.“

7. novembril kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Nõmme Kalju 1:1 (1:0)

Mänguolud: +10, pilves tuuline ilm, muruväljak väga heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 146

Väravad: 11. Mattias Männilaan – 90.+6. Sander Puri

Hoiatused: 32. Rauno Tutk, 90. Magnus Karofeld – 30. Marko Meerits, 79. Aleksandr Kulinitš, 90+4. Igor Subbotin

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Märten Pajunurm, Sören Kaldma, Ranon Kriisa, Rasmus Saar, Sander Seeman, Rauno Tutk, Silver Alex Kelder, Sander Laht, Mattias Männilaan (90. Elari Valmas).

Varumängijad: Roland Kütt, Oliver Rass, Daniel Tuhkanen, Tanel Neubauer, Elari Valmas, Sten Penzev.

Nõmme Kalju FC: Marko Meerits, Aleksandr Kulinitš, Vladimir Avilov, Pedro Victor, Andri Markovitš, Deniss Tjapkin, Amir Natho (65. Vladislav Homutov), Igor Subbotin, Kaarel Usta (28. Sander Puri), Kaspar Paur, Aleksandr Volkov (83. Odilavio).

Varumängijad: Henri Perk, Mikk Reintam, Vladislav Homutov, Jevgeni Demidov, Sander Puri, Andreas Raudsepp, Odilavio.

Peakohtunik: Kristo Külljastinen

Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Anni Rahula

Neljas kohtunik: Paul Kask