Foto: Catherine Kõrtsmik

Kaotusest SK 10-le tuleb teha õiged järeldused

2 minuti lugemine

FC Kuressaare kaotas küll oma tänavuse esimese hooajaeelse kontrollkohtumise Tartu SK 10-le 1:2, kuid peatreener Sergei Zamogilnõi sõnul muretsemiseks veel põhjust pole.

„Midagi hirmsat pole ja meistrivõistluste alguseks tahame valmis olla,“ ei teinud Sergei Zamogilnõi mullu esiliigas neljanda koha saanud meeskonnale allajäämisest numbrit.

„Kaotused on õppimiseks. Selles staadiumis on meie seis normaalne ja midagi hullu ei ole. Tuleb kavandatud plaanide järgi edasi töötada, teha õiged järeldused, mida suudame ja mida mitte,“ lisas ta.

FC Kuressaare alustas kohtumist hästi. 24. minutil võitles Andre Ilves (pildil) endale tsenderdusest tulnud palli ja lõi selle umbes 18 meetrilt täpselt tartlaste väravaposti kõrvale. Saarlased asusid juhtima 1:0.

Teine poolaeg enam nii edukas ei olnud. 54. minutil eksis Kuressaare keskkaitsja Sander Viira sööduga, mille tulemusel pääses Georgi Ivanov väravavaht Vadim Gurnikuga üks-üks olukorda. SK 10-ne ründaja pettis väravavahi pikali ja lõi tühja väravasse seisuks 1:1.

Pärast viigiväravat aktiviseerus Kure mäng ja korra tabas Sander Laht posti, aga 72. minutil oli Ivanov taas aktsioonis, kasutades oma võimaluse kindlalt ära ja tartlased said ette 2:1 ning suutsid kuni lõpuvileni ka eduseisust kinni hoida.

„Esimene poolaeg oli hea, teine mitte nii hea,“ tõdes Sergei Zamogilnõi, kelle sõnul kaotati, sest mehed tegid mittevajalikke eksimusi.

Samas jäi ta rahule uute meeste Edgars Butlersi ja Andro Aavikuga, kes näitasid end peatreeneri hinnangul heast küljest. Väravas seisnud Vadim Gurniku kohta ütles Zamogilnõi, et meeskonna väravavahtidega seoses on esialgu kõik lahtine. „Saime Gurnikut selles mängus kasutada, sest Riido Reimanit segab endiselt saaliturniiril saadud trauma,“ selgitas ta.

Järgmise kontrollkohtumise peab meeskond nädala pärast, kui vastaseks mullu Esiliiga võitnud ja Meistriliigasse tõusnud FC Infonet.

12. jaanuaril kell 13.00 Sportland Arenal
FC Kuressaare – Tartu SK10 1:2 (1:0)
Väravad: 24. Andre Ilves – 54., 72. Georgi Ivanov
Hoiatus: 35. Eero Eessaar

FC Kuressaare: Vadim Gurnik, Sander Viira, Edgars Butlers, Martti Pukk, Andro Aavik, Ott Reinike, Mikk Metsa, Sander Laht, Mairo Tikerberi, Andre Ilves, Mihkel Tiit.
Vahetusest: Amor Luup, Margus Rajaver, Greger Könninge, Rene Aljas, Urmas Rajaver.

SK10: Ermo Ojaste, Andrei Borissov, Vladislav Vallades, Mihail Gutak, Eero Eessaar, Karl Koppel, Tarvo Laurson, Andrei Tjunin, Marek Naal, Aleksandr Pruttšenko, Georgi Ivanov.
Vahetusest: Sergei Serdjuk, Sergei Mitin.

Peakohtunik: Miko Pupart
Abikohtunikud: Tomi Rahula, Kristjan Vardja
Pealtvaatajaid: 15 kuni 25
Mänguolud: -10, päikesepaisteline ilm, väljak väga heas seisukorras