Foto: FC Kuressaare

Kogemused tõid meeskonnale võidu

2 minuti lugemine

Esiiiga B viiendas voorus kohtus FC Kuressaare meeskond Tallinnas oma endise treeneri Pelle Pohlaku hoolealustega FC Flora U19 võistkonnaga ja võitis 2:0.

„Tulemus on hea ja kokkuvõttes ikkagi rahul, sest hoidsime taga nullis,“ rääkis peatreeneri kohusetäitja Sander Viira. „Mäng ise oli üsnagi võrdne. Oli hetki, kus Flora domineeris, oli hetki, kus meie kontrollisime. Oli selline võitluslik mäng, kus meie kogemused said lõpuks otsustavaks. Aga Flora noored olid tublid.“

FC Kuressaare avas mänguskoori 11. minutil, kui nurgalöögi järel lõi Mario Pruul  tagasipõrganud palli väljakuperemeeste värava ristnurka. Lõppskoori vormistas 90.+5 Ott Torn, kes oli karistuslöögi järel õiges kohas ja palli väravasse toimetas.

„Kogemustega lõime väravad ära,“ tunnistas Sander Viira. „Kaitses oli kõik korras, neil sisuliselt võimalusi ei olnud. Samas on mäng ikkagi rabe, sest pall ei liikunud nagu peaks. Eksperimenteerisime ka koosseisuga ja see segas õige rütmi leidmist.“

Sander Viira hinnangul oli florakatel Kure vastu mängides ka hea motivatsioon, kuid meie poistel polnud oma endise treeneri vastu mängides häälestus kõige parem.

Pelle Pohlaku hinnangul lõid saarlased mõlemad väravad kogemuste pealt. „Samas oli mul hea meel näha väljakul Kure nooremaid mängumehi,“ lausus ta.

Pohlaku hinnangul on FC Kuressaare meeskonna hetkeseis enam-vähem sama, mis eelmisel aastal. „Oskused on olemas, määravaks saavad soov ja tahtmine, täna oli see olemas,“ märkis FC Flora treener.

Järgmises voorus kohtutakse juba kolmapäeval Tartus JK Tammeka U21 meeskonnaga.

Esiliiga B, V voor
Neljapäeval, 31. märtsil kell 19.00 Sportland Arena
Tallinna FC Flora U19 – FC Kuressaare 0:2 (0:1)
11. Mario Pruul, 90.+5. Ott Torn
Hoiatus: 75. Mario Pruul

FC Flora U19: Rasmus Kriisa, Künter Pajumägi, Kaur Kennet Karjane, Kaspar Ait, Kristjan Jürgenson, Silver Räämet (68. Ivanov), Egert Urva (56. Sepp), Kristjan Kask (60. Kurim), Georg-Kevin Tõnts (87. Gontšarov), Mark-Sandor Kolts (60. Nurmsaar), Lucas Liiva.
Varus: Kevin Krünvald, Karl Toomas Radik, Kristjan Kurim, Mark Ivanov, Martin Nurmsaar, Alex Sander Sepp, Martin Gontšarov.

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Aleks Lesk (46. Amor Luup), Elari Valmas (c), Mario Pruul, Reio Alt, Jaanis Kriska, Karmo Paju, Margus Rajaver (90.+2. Ott Torn), Mikk Rajaver (87. Tõnis Koppel), Mairo Miil, Maarek Suursaar (71. Kirill Kornilov).
Varus: Tõnis Koppel, Kirill Kornilov, Ott Torn, Amor Luup.

Mänguolud: +2, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 32
Kohtunik: Denis Petrov
Abikohtunikud: Marto Kiisk, Andrei Saveljev