Kure 25: Fännid valisid parimaks Rain Vessenbergi   

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare jalgpallimeeskonna 2000. aastal mängitud esimese Meistriliiga hooaja parimaks mängijaks valis fännklubi väravavaht Rain Vessenbergi.

Jalgpallisõpradelt said punkte järgmised mängijad: Rain Vessenberg 17, Tarmo Saks, Vahur Vahtramäe, Alari Lell 10, Priit Reiska 8, Jaanus Sirel 5, Risto Sarapik 3, Risto Kallaste 2, Maikko Mölder, Janek Taan ja Urmas Kaal 1 punkt.

FC Kuressaare president Priit Penu ütles, et tulemus on mõnes mõttes üllatuslik. “Vessenbergi esiletõus on eeskätt tingitud sellest, et hooaega FC Kuressaare väravas alustanud Valdemaras Martinkenas oli suhteliselt kahvatu ja selle taustal tõusis Vessu oma hea mänguga tugevalt esile,” selgitas Penu.

“See, et eespool on peamiselt ründajad ja keskväljamehed on selles mõttes loomulik, et tavainimene jälgib ikka seda, kes väravaid lööb ning on muidu aktiivne. Kes asja sügavamalt jälgis pani eelistuse kaitsjatele.”

Ainsa saarlasena on hääli saanud ka Eesti U-21 koondises debüteerinud ründaja Maikko Mölder. “See on tunnustus tema sel aastal toimunud arengule,” lausus Penu. “Usun, et Maikko potentsiaal on päris suur.”

Eelmisel hooajal fännide lemmikuks valitud Mark Shvets vahetati hooaja keskel Viljandi Tuleviku meeskonda.