Kure 25: Mihkel Aksalu sõlmis FC Floraga lepingu   

< 1 minuti lugemine

Jalgpalliklubi FC Floraga 2003. aasta detsembri lõpus mitte amatöörmängija lepingu sõlminud väravavaht Mihkel Aksalust sai esimene Saaremaalt sirgunud profijalgpallur.

FC Kuressaare noorte treeninggrupis Johannes Kaju käe all alustanud ja Jan Važinski juhendamisel Sörve JK-s edasi arenenud 18 aastane väravavaht Mihkel Aksalu oli juba mänginud omavanuste Eesti koondises ja detsembris nimetas FC Flora peatreener Arno Pijpers saarlase meistermeeskonna koosseisu.

Mihkel Aksalu pidas viimasel ajal toimunud arenguid enda jaoks liiga kiireteks. “Liiga ruttu on mind esile tõstetud küll, protsess oleks võinud olla veidi pikem,” tõdes noor väravalukk. Samas tunnistas ta, et on väljakutseks valmis ja edu rööpast välja ei vii.

Uus leping lõi Aksalu hinnangul tema arengule uued võimalused, sest jalgpalliga sai nüüd veidi tõsisemalt edasi tegeleda. “See kohustab treeningutesse ja mängudesse tõsiselt suhtuma,” märkis Aksalu, kes loodab, et on profijalgpalluri karjääriks valmis. “Ma ei saa öelda, et ma juba olen, kuid olen kujunemise järgus,” lisas ta Meie Maa vahendusel.

FC Flora väravavahtide treeneri Valdemaras Martinkenase käe all koos Jürgen Veberiga harjutama asunud Mihkel Aksalu pidas konkurentsi noorte väravavahtide osas Eestis tihedaks. Tema hinnangul oli ühesuguse tasemega poisse päris palju ja läbilöömine eeldas tugevat tööd. “Kuid peab olema ka õigel ajal õiges kohas,” täpsustas värvavaht.

Aksalu leidis, et on viimasel ajal arenenud just enesekindluse osas. “Mul on nüüd parem tunne mängida, kuna ma tean asjast natuke rohkem,” selgitas puudujääke mängutehnikas oma suuremaks miinuseks pidanud noormees, lisades, et üldine tehniline kindlus ei ole halb, aga jätab soovida.