Kure 25: Miina Kallas lõi esimese saarlasena värava jalgpallikoondises

< 1 minuti lugemine
2. aprillil 2013 sai ründaja Miina Kallasest esimene saarlane, kes Eesti jalgpallikoondises värava löönud.

Esimese tähiseni jõudis Miina Kallas naistekoondise mängus 2012. aasta novembris Malta vastu, kui ta 55. minutil vahetusest sekkus. Eesti kaotas selle võõrsil peetud kohtumise 0:2. Teise saavutuse vormistas siis juba FC Floras mänginud Kallas Läti koondise vastu. Riias olümpiakeskuse hallis peetud maavõistlusel juhtisid võõrustajad 2:0, kui Miina Kallas lõi 33. minutil ühe värava tagasi.

Saarlanna murdis trahvikasti, läks lõpuni välja ja saatis 5 meetrilt palli lätlaste võrku. “See tuli õigel hetkel, sest naiskond oli kaotusseisus ja vaheajale oli parem minna, kui üks värav on ära löödud,” kommenteeris ta.

Kallase sõnul kõik muidugi õnnitlesid teda ja rõõmustasid. Pärast mängu sooviti edu ja öeldi, et nüüd on väravaarve avatud ja tulevikus on vaja ainult lisa.

“Löödud värav on minu jaoks väga oluline ja loodan, et karjäär saab sellega uue alguse,” märkis ta siis. “Algul oli mul plaan saada koondisesse, siis juba olla oluline tegija ja kindlasti soovisin lüüa värava. Nüüd tahan alati olla koondises ja veelgi väravaid lüüa.”

Teiseks poolajaks vahetas peatreener Miina Kallase pingile. “Ma oleksin suutnud selles mängus veel mängida, aga teistele tüdrukutele oli ka mänguaega vaja,” selgitas ta treeneri otsust.

Eesti naiste jalgpallikoondis alistas Läti 5:3. “Sooritasime 32 lööki väravale, millest 21 läks postide vahele ja 11 mööda. Vastastel oligi kolm võimalust, mille nad ka realiseerisid. Peame suutma oma võimalusi paremini ära kasutada,” ütles Eesti naistekoondise juhendaja Keith Boanas Eesti jalgpalli liidu vahendusel.