Kure 25: Peeter Pihel avas saarlaste jalgpallikoondise arve

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare poolkaitsja Peeter Pihel tegi esimese saarlasena debüüdi Eesti jalgpallikoondises, kui 7. juulil 1998 mängis ta sinisärgis kuni 18-aastaste esinduses  Balti turniiril Leedus Palangas võõrustajate vastu.

Vahetult Magnumi meeskonnas maakonna meistriks tulnud ja FC Kuressaare üks põhitegijaid Peeter Pihel sai väljakule teisel poolajal vahetusmängijana. „Minu koha peal poolkaitses mängis Aivar Anniste, kes on tuntud tegija FC Floras ja ka Eesti täiskasvanute koondises,“ rääkis ta Meie Maale antud intervjuus.

Turniiri võitis Leedu. Eesti kaotas Leedule ja Moldovale 1:2, kuid võitis sama tulemusega Läti. Kuna kolm võistkonda kogusid ühe võidu, sai Eesti tänu paremale väravate suhtele teise koha.

Kuigi esimene mäng oli veidi rabe, tunnistas Pihel, et tunne oli mega. „Võrreldes kohalike mängudega pidi tegema ikka kõvasti tööd,“ lausus ta.

Põgusas vestluses pärast mängu toonitasid koondise treenerid, et Pihel on edasi arenenud ja edaspidigi on saarlane oodatud Eesti koondise lippude alla. Pihel lisas: „Arenguruumi on alati.“

Enne turniiri Leedus komplekteeriti Eesti koondis laagris Männikul. Kandideerimas oli poisse üle Eesti. Koondisekaaslastega oli Pihel juba varem kohtunud ja sisseelamisraskusi noormehel polnud.

FC Kuressaare juht Johannes Kaju ütles oma kommentaarides, et kui mees kutsutakse juba teist korda koondisesse (varem osales Pihel kuni 16-aastaste koondise laagris), siis on tegu väärt mängijaga. „Samas näitab see, et saarlastel on perspektiivi pääsemaks Eesti koondisesse,“ rääkis ta. „Vaieldamatult on ta üks kiiremaid ja tehnilisemaid Saaremaa jalgpallureid.“

Kaju lisas, et Piheli taiplikku tegutsemist on märganud ka Eesti rahvuskoondise peatreener Teitur Thurdarson. „Juuli lõpus, kui alustab esiliiga mängudega FC Kuressaare meeskond, on meie parimatel jalgpalluritel võimalus näidata enda oskusi juba kõrgemal tasemel. Potentsiaalsed mängijad sõelutakse kindlasti välja,“ täpsustas Kaju.