Kure 25: Sörve jalgpallurid alustasid Tšehhimaal võidukalt

2002. aasta aprillis korraldas Sörve JK ja Kure noortevõistkond oma esimese treeninglaagri Tšehhimaa linnas Ceska Lipas, kus mängiti ka mitu sõpruskohtumist. Koju sõideti nelja võidu, ühe viigi ning ühe kaotusega.

Esimeses sõpruskohtumises alistas Sörve JK kohaliku rajooni meistrivõistluste liidri Sokoli 6:2. Saarlased murdsid Sokoli vastupanu pärast Andrus Koplimäe ja Märt Kluge väravaid 51. ja 58. minutil, kui asuti juhtima 3:1. Kahe-väravalises kaotusseisus hakkasid tšehhid liialt närvitsema ja individuaalsele meisterlikkusele panustades jäid Sörve JK kollektiivsele mängule alla.

“Ma rääkisin poistele, et on vaja mängida meeskondlikult ja see õnnestus,” rääkis treener Jan Važinski. “Kaotusseisus loobusid nad sisuliselt mängimast.” Tšehhid tunnistasid, et kuna meie meeskonna tase oli teadmata, siis oli raske leida klassilt sobivat vastast. Üllatuseks oli seegi, et meie meeskond on nii noor ja peab Eestis mängima meeste vastu.

Mängule veidi üleolevalt tulnud ja saarlasi pisut alahinnanud tšehhid pidid palli oma väravavõrgust välja võtma juba teisel minutil, kui skoori avas Veiko Tasa, kes saatis palli viieteistkümnelt meetrilt üle Sokoli väravavahi. “See oli loogiline tulemus, sest soojendust nad ei teinud ja polnud seepärast korralikult mänguks valmis,” tõdes treener Važinski.

Seejärel kaldus kerge mänguline ülekaal tšehhidele, kes mängisid täpselt passi ja kontrollisid keskvälja. Kerge surve tulemusena jõudsid nad viigini 36. minutil, kui neil õnnestus nurgalöögist tagumise posti juurde suunatud pall Mihkel Aksalu seljataha saata. Lisaks Koplimäele ja Klugele lõid teisel poolajal Sörve JK kasuks kaks väravat Maikko Mölder ja ühe

Ceska Lipas mängitud sõpruskohtumistes lõid FC Kuressaare noorte meeskonnad vastaste väravavõrku kaheksateist vastuseta väravat. Esimeses kohtumises alistasid 1989. aastal sündinud poisid kohaliku Lokomotiivi 7:0. Tšehhi poistele anti väravale löömiseks vaid kaks võimalust. Saarlaste kasuks lõi Kaarel Raamat neli, Allar Raamat kaks ja Janis Kriska penaltist ühe värava.

1. aastal sündinud poisid võtsid sama klubi eakaaslasi 11:0. Saarlastest lõid Margus Rajaveer kuus, Toomas Krikun kolm ja Mikk Rajaveer kaks väravat. Jan Važinski avaldas heameelt selle üle, et poisid mängisid hea tujuga.

Ainus kaotus tuli võtta vastu 1989. aastal sündinud FC Kuressaare poistel, kes kaotasid tšehhi tippliigas mängivatele FC Ceska Lipa eakaaslastele 0:6. “Mul pretensioone pole, sest meie poisid mängisid suurel väljakul alles teist korda ja suurem osa neist on teinud trenni alles aasta,” ütles treener Jan Vazhinski.

1. aastal sündinud poiste võistkond oli FC Ceska Lipa meeskonnast parem 1:0. Värava lõi Allar Raamat 47. minutil.

“Mäng pakkus mulle tõelise rahulduse,” tõdes treener. “Spordis ei ole midagi ideaalset, aga praktiliselt mul mängijatele pretensioonid puuduvad. Distsipliin, taktika ja vaim olid kõik õiged. Vaid rünnakute lõpetamine jätab veel soovida,” lisas ta.

Mimoni Iskraga kohtunud Sõrve JK läks esimesel poolajal Taivo Kaljo ja Maikko Mölderi väravatest juhtima 2:0, kuid väravavaht Mihkel Aksalu kaks jämedat viga ja kohtuniku poolt kahel korral määramata jäänud penaltid ei võimaldanud saavutada enamat 2:2 viigist.

“Hea, et mehed viiki mängisid, sest muidu oleks nad tõusnud liialt pilvedesse,” tunnistas Važinski, kelle sõnul on neil nüüd mõtlemisaine olemas. Mängijatest tõstis treener esile eeskätt Andrus Koplimäe hea mängu.

Vaatamata positiivsele bilansile pole treener turneega rahul. “Vaja on veel töötada ja usun, et kõik mängijad on selleks valmis ja parandame vigu ühiselt,” rääkis Važinski.