Kure andis Pärnu vastu võidu käest

1 minuti lugemine

Premium liigas võitis FC Kuressaare koduväljakul Pärnu JK Vapruse vastu poolaja küll 2:0, kuid teisel poolajal lasti külalistel viigistada ja kohtumine lõppes 2:2 viigiga.

„Mäng peabki selline olema,“ tõdes peatreener Roman Kožuhhovski, kelle sõnul on tegu kahe meeskonnaga, kes mängivad alati võidule ja minu hinnangul on selle mängu tulemus õiglane resultaat.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises asus Kure 28. minutil Märten Pajunurme penaltist 1:0 juhtima. 45.+7 realiseeris Pajunurm ka teise penalti ja Kure läks puhkama 2:0 eduseisul.

„Kuigi võitsime esimese poolaja, oli see ikkagi väga raske. Teisele poolajale minnes me teadsime, et saab olema veelgi raskem,“ märkis Roman Kožuhhovski.

Teisel poolajal surus Pärnu Kure kaitsesse ja domineeris kohtumist täiesti. Kevin Kauberi 85. ja 90.+3 minuti väravast seadsid nad jalule ka viigi. Nii tekkis küsimus, kas Kure andis vastasele initsiatiivi teadlikult, või võttis selle Pärnu.

„Kõik on omavahel seotud,“ leidis peatreener. „On selge, et Pärnul oli vaja tagasi mängida ja võib-olla me olime pisut pinges. Kui esimesel poolajal panustasime kõrgele pressingule, siis teisel püüdsime tegutseda kompaktsemalt, et meie liinid püsiks paremini koos. Tuli palju krosse ja standarte ning kusagil ei pidanud me vastu.“

Roman Kožuhhovski sõnul on pisut valulik see, et teist mängu järjest anti mäng ära viimastel minutitel. „Aga mulle sellised olukorrad meeldivad kui on raske, see on meeskonnale kasulik ja mehed õpivad olukordadest,“ lausus ta.

Samas on Kure mänginud paljuski õhe koosseisuga ja vahetusi on Kožuhhovski teine mängudes vähe. „Ma ei otsi õigustusi, kuid kui olla objektiivne, siis on meil mängijaid, kellest tunneme puudust,“ selgitas ta.

„Kui võtta tänane mäng, siis teist mängu järjest kaotame mängu algul mängija vigastuse tõttu. Teisel poolajal tundsime Sander Alex Liidust Liidust puudust, sest emotsionaalses plaanis on ta väga visa. Need kes olid väljakul said hakkama mentaalselt, kuid füüsiliselt on väsimus kogunenud. Mulle meeldib, kui raske meil ka pole, kui väljakul tehakse kõik endast sõltuv.“