Kure astus penaltitrilleris järgmisse ringi

2 minuti lugemine

Evald Tipneri karikavõistluste 1/32 finaalis pääses FC Kuressaare koduväljakul Pärnu JK Vapruse vastu kuuendal lisaminutil väljalangemisest, asus lisaajal ka juhtima, kuid lasi külalistel viigistada ja võit tuli vormistada alles 4:3 õnnestunud penaltiseerias peale mida meeskonna toetajad väljakule tähistama tormasid.

„See oli tõeline karikamäng nagu see peabki olema,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Me olime kaotusseisus, siis viigistasime üleminutil ja lasime taas endale lüüa. Kindlasti super nauding pealtvaatajatele, kes meie võitu suure panuse andsid.“

Kuressaare linnastaadionil 771 pealtvaataja ees mängitud kohtumises oli initsiatiiv kodumeeskonnal, kes jättis mitmed head võimalused kasutamata ja puhkama mindi seisul 0:0.

Teine poolaeg sai vaevalt alata, kui Pärnu ründaja kasutas ära Kure värava ees olnud segaduse ja oma meeskonna juhtima viis. Selle peale tõi Kožuhhovski väljakule Sander Lahe, Silver-Alex Kelderi, Michael Schjönning-Larseni ja Otto-Robert Lipu ning külalised suruti kaitsesse. Vaprus suutis edu hoida kuuenda üleminutini, kui Laht teenis karistusala joone juures trahvilöögi ja keerutas paar sekundit enne mänguaja lõppu palli ristnurka ja viis kohtumise lisaajale.

„Kui vaadata mängu lõppu, siis me uskusime, et võidame selle mängu,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Viigivärav oli õhus, sest mäng käis vastase väljakupoolel ning lõime palju momente. Kindlasti teeb see jalgpalli vaid ilusamaks, kui sellisel hetkel otsustav värav lüüakse.“

Lisaaja kaheksandal minutil tõmbas Vapruse maha Otto-Robert Lipu ja Vapruse kaitsjale näidati ilmselge väravavõimaluse ärahoidmise eest punast kaarti. Märten Pajunurme karistuslöögi väravavaht tõrjus, aga esimesena jaol olnud Mattias Männilaan lõi Kure 2:1 juhtima. Ometi lasti Vaprusel 116. minutil viigistada.

„Ma olen rahul, et mehed reageerisid sisse lastud väravatele ilma paanikata. Olime endas kindlad ja nii ka läks,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Samas on mõnes mõttes isegi hea, et nii läks, sest meil on sellest olukorrast õppida ja tulevikku kaasa võtta. Kaotasime sekundiks kontsentratsiooni ja Vaprus kasutas selle hästi ära.“

See tähendas, et edasipääseja pidid selgitama penaltid. Vapruse esimene lööja Kristjan Kask eksis. Kure  meestest lõid penalti eksimatult Pajunurm, Sander Alex Liit, Shjönning-Larsen kui ka Lipp. Pärnakate poolelt olid täpsed Uku Kõrre, Siim Aer ja Magnus Villota, ent Sander Sinilaiu löögile sai Magnus Karofeld käe ette ja 4:3 paremus viis järgmisesse ringi Kuressaare, kus on vastaseks rahvaliigasse kuuluv JK Lääneranna.

Roman Kožuhhovski ütles, et penaltilööjate järjekorra ja lööjad panid paika treenerid. „Ütlesin poistele, et usaldage meie vaistu,“ selgitas ta. „Tegelikult tahtis Pajunurm lüüa viimasena, aga mina leidsin, et alustama peab ikka see, kes meil kogu aeg penalteid lööb. Aga spetsiaalselt me selleks ei harjutanud.“

1/16 finaalis kohtub FC Kuressaare nüüd rahvaliigas mängiva JK Lääneranna meeskonnaga. Roman Kožuhhovski ütles, et nüüd on vaja füüsilisest ja emotsionaalsest pingutusest puhata ja valmistuda pühapäevaseks heitluseks FC Floraga.

  1. juulil kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

Mänguolud: +21, pilvine ilm, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 771

FC Kuressaare – Pärnu JK Vaprus 2:2 (0:0, 1:1, 2:1),

Väravad: 90+6. Sander Laht, 99. Mattias Männilaan – 50. Reno Mark, 116. Kristjan Kask

Hoiatused: 59. Moorits Veering, 82. Otto-Robert Lipp, 100. Mattias Männilaan – 14. Ranet Ristikivi, 88. Enrico Veensalu, 90+5. Ott Nõmm, 120. Siim Aer

Eemaldamine: 98. Martin Kase

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Rasmus Saar (61. Michael Schjönning-Larsen), Sander Alex Liit, Moorits Veering, Märten Pajunurm, Oliver Rass (55. Silver Alex Kelder), Sander Seeman, Aleksander Iljin (61. Sander Laht), Joonas Soomre, Mattias Männilaan, Sten Reinkort (70. Otto-Robert Lipp).

Varus: Markus Kubjas, Michael Schjönning-Larsen, Silver Alex Kelder, Sander Laht, Sten Penzev, Otto-Robert Lipp.

JK Pärnu Vaprus: Ott Nõmm, Ranet Ristikivi, Magnus Villota, Martin Kase, Siim Aer, Reno Mark (104. Raul Tääker), Uku Kõrre, Sander Sinilaid, Enrico Veensalu (104. Raimond Tiidermann), Andreas Kiivit, Kristjan Kask.

Varus: Hendrik Vainu, Georg Grahv, Rocco Mõtt, Raimond Tiidermann, Raul Tääker, Robin Limberg, Kairo Kiltmaa.

Peakohtunik: Marko Liiva

Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Kristjan Kruk

Neljas kohtunik: Miko Pupart