Kure hea algus jätku ei saanud (lisatud video)

Reede õhtul peetud Premium liiga XV vooru kohtumises asus FC Kuressaare meeskond JK Tallinna Kalevi vastu juba viiendal minutil juhtima, kuid siis lasti endale lüüa kolm väravat ja lõpuks oldi sunnitud tunnistama vastaste 3:1 paremust.

„Kardame kaotada,“ tõdes pärast mängu nõutu FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi. „Esimene värav meile lööb kohe rivist välja ja hakkavad tekkima kerged vead, mis saavad saatuslikuks.“

Vaid võidumõtetega mängule läinud saarlased alustasid kodupubliku ees aktiivselt ja juba 4. minutil teenis Andre Ilves (pildil) 30 meetrilt karistuslöögi. Sander Sinilaidi värava allanurka suunatud palli suutis Kalevi väravavaht Daniil Savitski  üle otsajoone tõrjuda. Järgnes nurgalöök, mille järel sai Raiko Karpov peaga löögile. Väravavaht suutis taas tõrjuda, kuid pall jäi lahtiseks ja esimesena oli jaol Ilves, kes lõi kindlalt 1:0.

Kalev ei suutnud midagi korraldada, kuni tuli välk selgest taevast. 17. minutil lõi Aladin Šišic paremalt äärelt nii osavalt värava peale, et palli trajektoor üllatas Kure väravavaht Siim-Sten Palmi ja maandus väravas. Seis 1:1.

Saarlased jätkasid siiski ründamist. Kohe sai Raiko Karpov peaga hästi löögile, kuid pall lendas napilt üle värava. Seejärel murdis Ilves vasakult äärelt karistusalasse, kuid löök läks napilt väravast mööda.

38. minutil sai Risto Kägo 25 meetrilt palli, mängis läbi Kuressaare kaitseliini ja jõudis trahvikastijoonele ja saatis palli madalalt värava nurga suunas. Tundus väravavaht tõrjub, aga pall põrkas üle käe väravasse ja külalised juhtisid 2:1.

Teisel poolajal käis kompromissitu võitlus, kuid midagi suurt ei juhtunud kuni 66. minutini. Siis sai Kalev 17 meetrilt karistuslöögi, kuid Fatih Altuntag tabas latti.

Kolm minutit hiljem sai Šišic kontrarünnakul hea söödu kaitseliini taha ja ületades kaitsjad kiirusega, jõudis Palmiga üks-üks olukorda ja 3:1 oli tõsiasi.

Kodumeeskond polnud veel löödud, meeskond üritas lõpuni, võideldi mehiselt, kuid löögid väravale jäid ebatäpseteks või ei leidnud tsenderdused õiget adressaati. Kohtuniku lõpuvile tähendas siiski järjekordset kaotust.

„Peame tegelema mängijate psühholoogiaga,“ märkis Zamogilnõi. „Tegelikult oleme võimelised palju paremaks mänguks, sest treeningul me sellised asju ei tee. Asi on kinni mängijate peas…“

Järgmine mäng on meeskonnal juba teisipäeval, kui võõrsil kohtutakse Paide Linnameeskonnaga, kes täna kaotas 0:3 Sillamäe Kalevile. Pärast seda on ees ootamas veidi pikem paus, kui Premium liiga alustab jälle juuli alguses.

Premium liiga XV voor
Reedel, 14. juunil kell 19:30 Kuressaare linnastaadion
FC KURESSAARE – JK TALLINNA KALEV  1:3 (1:2)
mitteametlik protokoll
Väravad: 5. Andre Ilves – 17., 69. Aladin Šišic, 38. Risto Kägo
Hoiatused: 65. Ott Reinike, 87. Andre Ilves, 89. Sander Sinilaid – 19. Elvis Liivamägi, 55. Mikk Sillaste, 59. Risto Kägo

FC Kuressaare: 32-Palm, 25-Viira, 6-Pohlak, 21-Indermitte, 14-Butlers (79. 2-Gavrilov), 8-Sinilaid, 23-Luup (46. 19-Reinike), 10-Ilves, 11-Karpov (69. 3-Könninge), 26-Laht, 39-Valmas.
Varus: 12-Riido Reiman, 3-Könninge, 9-Pukk, 20-M. Rajaver, 2-Gavrilov, 15-U. Rajaver, 19-Reinike.

JK Tallinna Kalev: 89-D. Savitski, 7-Vazquez Evuy, 15-M. Sillaste, 5-Whalen (63. 4-A. Savitski), 26-Liivamägi, 12-Tšegodajev, 11-Altundag, 34-Kägo (61. 28-Stepanjan), 17-Karu (46. 9-Tomson), 19-Šišic, 23-A. Sillaste.
Varus: 20-Valge, 4-A. Savitski, 32-Sepp, 28-Stepanjan, 9-Tomson.

Mänguolud: +16, pilves tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras.