Kure ja Tulevik lõpetasid viigiga 10 aastase seeria

2 minuti lugemine

Kui FC Kuressaare ja Viljandi Tulevik mängisid omavahel viimati viiki 2010. aasta aprillis, siis seekord lõid mõlemad 1 värava ja võtsid viigipunkti.

„Väärisime võitu,“ märkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Domineerisime ja kontrollisime mängu. Kahjuks üks Tuleviku vasturünnak esimesel poolajal andis neile võimaluse lüüa penalti.“

Meeskondade viimasest 17 omavahelisest mängust on11 korda võitnud Kuressaare ja 6 Tulevik. Viljandi staadionil oli Kure kogu kohtumise domineerivam pool, palli vallati enam ja ohtlikke olukordi loodi rohkem. Head võimalused skoorida olid Sander Lahel, Mattias Männilaanel, Mairo Miilil, Joonas Soomrel ja Mattias Männilaanel.

Ometi lasti võõrustajatel 31. minutil penaltist 1:0 juhtima asuda, kui Joonas Soomre tegi Sander Kapperi vastu trahvikasti äärel vea ja Herol Riiberg realiseeris 11-meetri karistuslöögi.

49. minutil sai Kure poolelt Ranon Kriisa Mairo Miili pika audiviske järel trahvikastis tekkinud segaduses löögile ja keskkaitsja viigistas mänguseisu. Hiljem tabasid mõlemad meeskonnad korra väravaposti.

„Meil oli võimalusi ja oleks võinud lüüa juba esimesel poolajal,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Aga mul meeskonnale etteheiteid ei ole. Et me kohe teise poolaja algul viigistasime oli loogiline ja kindlasti saime energiat juurde. Kõik võitlesid ja üritasid maksimumi. Me mängisime võidule isegi siis, kui olime jäänud vähemusse, kuigi oli raske.“

Küll aga on Kure nüüd 12 mängu võiduta, viimati teeniti 3 punkti 1. juulil kodus 3:0 Tuleviku vastu. Järgmine mäng on kodus viimasel kohal oleva Kaleviga. Tuleviku vastu teenisid saarlased aga kuus kollast ja ühe punase kaardi ning ühe lähikonkurendi vastu ei saa kaasa mängida Sander Seeman, Joonas Soomre, Rasmus Saar ja Silver Alex Kelder.

Roman Kožuhhovski siin suurt probleemi ei näe. „Meil on parajalt pikk pink, mängime nendega, kes on ja probleemi pole,“ oli saarlaste loots enesekindel.

  1. septembril kell 13.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik – FC Kuressaare  1:1 (1:0)

Mänguolud: +17, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 416

Väravad: 31. pen. Herol Riiberg – 49. Ranon Kriisa

Hoiatused: 28. Jeremiah Dabrowski, 85. Alex Roosalu – 53. Sander Seeman, 56. Mattias Männilaan, 59. Joonas Soomre, 83., 90+1. Rasmus Saar, 88. Silver Alex Kelder

Eemaldamine: 90+1. Rasmus Saar

JK Viljandi Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Gerdo Juhkam, Alex Roosalu, Martin Allik, Jeremiah Dabrowski (58. Jonas Tossou), Tanel Lang, Nikita Komissarov, Herol Riiberg, Sander Kapper, Kaimar Saag, Kristjan Kask.

Varumängijad: Kaupo Kruusmäe, Raimond Mets, Rainer Peips, Gustav-Hendrik Seeder, Jude Barrow, Jonas Tossou, Johannes Metsmaa.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Sören Kaldma, Ranon Kriisa, Rauno Tutk, Oliver Rass (72. Silver Alex Kelder), Mairo Miil, Joonas Soomre (66. Michael Schjönning-Larsen; 81. Daniel Tuhkanen), Sander Seeman, Rasmus Saar, Sander Laht, Mattias Männilaan.

Varumängijad: Roland Kütt, Michael Schjönning-Larsen, Silver Alex Kelder, Daniel Tuhkanen, Tanel Neubauer, Elari Valmas.

Peakohtunik: Roomer Tarajev

Abikohtunikud: Riivo Stolts, Jaan Roos

Neljas kohtunik: Raiki Mänd