Kure edenes karikasarjas teise ringi (lisatud väravad)

2 minuti lugemine

Evald Tipneri nimelisel Eesti 2013/14. aasta karikavõistluste avaringis võitis FC Kuressaare meeskond pühapäeval võõrsil Kernu JK Kadaka 3:0 ja pääses järgmisse ringi.

Kuigi vastas oli III liiga Lääne tsoonis neljandal kohal olev Kernu JK Kadakas, vastasele mängus allahindlust ei tehtud. „Mäng ei olnud meie jaoks eriti keeruline, klassivahe Premium ja kolmanda liiga tasemes oli tuntav,“ rääkis FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi.

Ometi pidid saarlased esimese tabamuse nimel väljakul kõvasti tööd tegema kuni 54. minutini, alles siis lõi paar minutit varem vahetusest sekkunud Andre Ilves 1:0. Eduseisu kasvatas 2:0-le Amor Luup 80. minutil, kui tema kauglöök kaitsja rikošetist värava nurka veeres ja lõppseisu vormistas Juri Gavrilov kuus minutit hiljem. Mängu viimastel sekunditel oli ka Kernu meestel kontrarünnakust hea võimalus auvärav lüüa, kuid skoori siiski teha ei suudetud.

Zamogilnõi sõnul polnud probleem, et väravaid pidi suhteliselt kaua ootama. „Me pidi kannatama,“ lausus ta. „Meil oli mitmeid võimalusi ja värav oli kogu aeg õhus. Nende väravavaht mängis hästi.”

“Lisaks oli palju mänguseisakuid, sest puudusid pallipoisid ja neil oli kasutada ainult üks mängupall. See ei võimaldanud meil mängutempot kõrgel hoida. Kernu sai igakord, kui pall väheke kaugemale auti lendas, korralikult hinge tõmmata,” tunnustas kogenud peatreener vastaseid väikese sõjakavaluse eest.

Väravaid saab vaadata FC Kuressaare YouTube kanalil siit

Järgmine mäng on meeskonnal reedel, 14.juunil Kuressaare linnastaadionil kui Premium liigas kohtutakse tabelinaabri JK Tallinna Kaleviga.

Eesti 2013/14. aasta karikavõistluste 1/64 finaal
Pühapäeval, 09.06 kell 19:30 Kernu Põhikooli staadionil
Kernu JK Kadakas – FC Kuressaare 0:3 (0:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: 54. Andre Ilves, 80. Amor Luup, 86. Juri Gavrilov
Hoiatused: 51. Urmas Kaal, 72. Jan Õun, 77. Artur Nüüd, 90. Rein Lätt – 86. Greger Könninge

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 25-Sander Viira, 4-Märt Kluge, 15-Urmas Rajaver, 6-Pelle Pohlak, 23-Amor Luup, 8-Sander Sinilaid (52. 19-Ott Reinike), 11-Raiko Karpov, 3-Greger Könninge, 26-Sander Laht (70. 2-Juri Gavrilov), 39-Elari Valmas (52. 10-Andre Ilves)
Varus:  2-Juri Gavrilov, 10-Andre Ilves, 19-Ott Reinike

Peakohtunik: Aivar Israel
Abikohtunikud: Henry Kaldas, Madis Pajula