Kure kannatas ja alistas Vapruse taas lõpuminutitel

< 1 minuti lugemine

Jalgpalli Premium liigas on FC Kuressaare mängud otsustatud viimases neljas kohtumises  viimastel minutitel ja nii ka Pärnus, kus Vaprus murti 1:0 88. minuti tabamusest.

Kure peatreeneri Roman Kožuhhovski juhendamisel on viikingid jälginud etteantud plaani ja hoidnud distsipliini kohtumise lõpuni. Meeste firmamärgiks on saanud kannatamine ja oma võimaluse ootamine lõpuvileni välja.

„See tõestab meeste mentaliteeti,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Oleme meeskond, kes suudab survet avaldada, näitame visadust ja usku võitu vaatamata tekkivatele olukordadele. Üks-kaks korda on juhus, aga samm-sammult saame iseloomu toel võiduka lõpuni.“

Kuigi Pärnu rannastaadionil alustasid kindlamalt võõrustajad ja häid tõrjeid tegi väravas Ingmar Krister Paplavskis, siis mida aeg edasi seda enam sai mängu ka Kure ja mängu lõpus olid olukorrad Vapruse värava lähistel. Ainus värav sündis 88. minutil, kui Joonas Soomre tsenderduse lükkas peaga väravasse Sten Reinkort.

„Raske võitlus,“ tunnistas Roman Kožuhhovski. „Me olime selleks valmis, et oponent teeb kõik võidu nimel. Teame, kui ohtlikud nad kodus on ja Pärnus on kõigil keeruline. Aga võitsime teenitult, kannatasime ka rasketes olukordades.“

Samas tegi ligemale kolm kuud ja kaheksa liigamängu kuival olnud Sten Reinkort jälle skoori. „Ütlesin talle juba varem, et ma ei näe probleemi ja olen kindel, et tuleb olukord kui ta hakkab lööma ja nii läks,“ märkis Roman Kožuhhovski.