Kure lõi kodus Transi kindlalt nokauti

2 minuti lugemine

Premium liigas võttis FC Kuressaare koduväljakul Narva Transi kohe pihtide vahele ja võitis esimesel poolajal löödud väravatest 5:0. Meeskond on tabelis 9 punktiga kuuendal kohal.

„Ma arvan, et meie võitsime selle mängu, mitte Narva ei kaotanud,“ märkis peatreener Roman Kožuhhovski. „See on meie töö tulemus, suhtumine trenni ja mängudesse ning meeskonna sees olev kultuur. See kõik tähendab ka tulemust. Seepärast teenitud ja kindel võit.“

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumise esimese ohtlikud rünnakud tegid külalised. Aga 15. minutil lõi Siim Aer avavärava, veerandtundi hiljem suurendas eduseisu 2:0-le Joonas Soomre.

40. minutil skooris nurgalöögi ajal vabaks jäetud Sander Alex Liit, kaks minutit hiljem lõi otse õhust mängu parimaks valitud Karl Rudolf Õigus ja minut hiljem vormistas lõppskoori Mattias Männilaan.

„Me teadsime, kuidas Transi vastu mängida,“ selgitas Roman Kožuhhovski. „Terve nädala me valmistusime selleks mänguks, töötasime Transi tugevuste ja nõrkuste kallal. Narva on alati hea meeskond ja neil on kvaliteetsed mängijad.“

Ka teisel poolajal oli Kurel paar võimalust skoori teha, korra tabas Soomre ka väravalatti. Skoori enam siiski ei tehtud. „Me pole kunagi varem olnud olukorras, kus me pärast esimest poolaega juhime 5:0 ja seepärast olime kindlad, et pärast puhkepausi on raske,“ tõdes Kožuhhovski, lisades, et nii ka läks.

„Meie ülesanne oli jätkata samamoodi ja seda me ka suutsime. Väärisime ka teisel poolajal väravaid, kuid oluline on see, et säilitasime distsipliini ja keskendumise. Taga null lisab kindlasti ka enesekindlust.“

Pärast hooaja algul saadud kahte 0:6 kaotust tehti meeskonna aadressil ohtralt kriitikat ja paljud kippusid Kuret juba maha kandma. „Kõik mõtlesid, et meil saab olema raske,“ rääkis Roman Kožuhhovski.

„Meil ei olnud paanikat ja teadsime, et ajame õiget asja. Maksimumi ei ole me veel saavutanud. Kahjuks oleme sõltuvad traumadest, meil on väljas Otto-Robert Lipp ja Aleksander Iljin. Et teha midagi enamat peame vältima traumasid ja mitte vajalikke kollaseid kaarte. Siis saame veel juurde panna.“

Järgmine mäng on laupäeval kodus valitseva meistri FC Floraga. „Meie jaoks on iga uus mäng uus ja võit on juba ajalugu. Sellele ei saa liiga kaua mõelda, täna me oleme õnnelikud, kuid peame valmistuma järgmiseks vastaseks,“ märkis peatreener.