Kure mängis kahe väravalise algedu lõpuks viigiks

2 minuti lugemine

Kui Tallinna Kalev mängima hakkas oli FC Kuressaare löönud juba kaks väravat. 5. minutiks 2:0 eduseisu saanud viikingid siiski edu suuta ei hoidnud ja kohtumine Tallinnas lõppes 2:2 viigiga.

Kadrioru staadionil mängitud kohtumises asus Kure Mattias Männilaane 3. ja Karl Rudolf Üiguse 5. minuti väravatest 2:0 juhtima. „Me tahame olla alati maksimaalselt agressiivsed ning nii ka alustasime seekord ja teenitult lõime ka kaks väravat,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et mängu käik oli selline, et praegu valitsevad teda kahetised tunded. „Alustasime väga hästi, aga juba mitmes mäng oleme eduseisu käest andnud. Mõnes mõttes on see ka arusaadav, sest oponendil tuli kaotusseis tagasi mängida, nad hakkasid agressiivsemalt tegutsema ja said ka tahtmise. Ma teadsin kindlalt detaile, mis on vaja parandada ja vaheajal tegime vajalikud korrektuurid.“

Suurepärase alguse järel võtsid võõrustajad initsiatiivi enda kätte ja lõid esimese poolaja lõpuks kaks väravat tagasi. „Me mängime väga energiakulukat jalgpalli ja kui kõrvalt vaadata, siis oleks me nagu füüsiliselt väsinud, aga tegelikult mängime selle stiiliga esimesest viimase sekundini, isegi siis kui vastane surub meid alla,“ märkis Kožuhhovski.

Kožuhhovski rõhutas, et samas peab sellest mängust võtma kaasa maksimaalse kogemuse, et tulevikus sellises olukorras viia mäng võiduni. Tema hinnangul andsid mehed tulemusele vaatamata endast parima, ühiselt pandi raskele olukorrale vastu, tuli kannatada ja vastu panna.

Küsimusele, miks kahe väravalisest eduseisust ei õnnestunud mängu ikkagi võidule viia vastas Kožuhhovski, et on momente, mis tuleb jätta meeskonna sisse ja need püütakse alati ära lahendada.

Mõlemad väravad lõid Kurele kohe 39 aastaseks saav Ats Purje. „Harva teen komplimente vastasele, kuid tahaks ründajat kiita,“ lausus Roman Kožuhhovski. „Sellised mängijad ei ole mitte ainult vajalikud Kalevile vaid kogu liigale. Ta on elav eeskuju kuidas tuleb suhtuda jalgpalli. Ma tahan, et minu sõnu kuulaks lõik. Hea, et on olemas sellises vanuses mängijad, kellelt saab võtta eeskuju ja Purje on üks paremaid ründajad liigas. Kuid mina toon esile tema vanuse, sest ka mul on kvaliteetsed ründajad. Ka mul on Märten Pajunurme näol selline mees, kuid oluliselt noorem.“