Kure survele vastu pidanud Paide võttis kodus ikkagi võidu

2 minuti lugemine

Kuigi FC Kuressaare osutas võõrsil jalgpalli Premium liigas teisel kohal olevale Paide Linnameeskonnale tõsist vastupanu ja oli esimesel poolajal väljakul domineerivam pool, siis lõpuks tuli siiski vastase 4:1 paremust tunnistama.

„On mänge, mis lõpevad kaotusega, kuid täna me väärsime enamat ja skoor kindlasti ei kajasta mängu kulgu,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Me ei andnud vastasele üheski olukorras alla ja püüdsime kogu kohtumise intensiivselt tegutseda. Peame mängu analüüsima, vaatame mida parandada ja taktikaliselt paneme kindlasti juurde.“

Ilma Sander Lahe, Sander Seemani ja Silve-Alex Kelderita väljakule jooksnud Kure alustas kohtumist isukalt ja väljakuperemeestele pandi kohe kõrge pressing peale, mis sundis paidelasi oma väljakupoolel eksima. Sellest tekkisid võimalused Mattias Männilaanel, Otto-Robert Lipul ja Rauno Tutkil, kuid väravani ei jõutud.

Taas sai saarlaste kirstunaelaks nurgalöögi olukord, millest Paide 43. minutil skoori avas. „Me oleme üldiselt standardite puhul korralikult mänginud ja meil on sellisteks olukordadeks oma nägemus, aga seekord jäi hetkeks keskendumisest puudu,“ leidis Roman Kožuhhovski.

Nii kuulus ka teise poolaja algus võõrustajatele, kes 52. ja 62. minutil oma eduseisu 3:0 kasvatasid. „Mingites momentides andsime veidi füüsiliselt järgi,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Aga üldiselt peame sellise mängu järgmisteks kohtumisteks kaasa võtma. Meestel oli väljakul kirg, tahtmine ja usaldus üksteise vastu.

Kure jätkas aga oma stiilis ja 76. minutil võideti keskväljal pall. Oliver Rass andis Männilaanele jooksu peale söödu ja Paide väravavahi Mihkel Aksaluga silmitsi saanud ründaja realiseeris oma võimaluse kindlaks väravaks.

Paraku rünnakule orienteerudes kaotati taga hetkeks vajalik distsipliin, mis lasi Paide meestel 85. minutil lõppskoori vormistada. „Tulime teisele poolajale sooviga mitte lüüa ainult viigivärav vaid tahtsime selle kohtumise võita,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Pärast teist väravat mängisime ikkagi veel võidule, avasime end kaitses rohkem ja sealt ka järgmised väravad. Nad mängisid meid täna üle, kuid homme on asjad teisiti.“

1. augustil kell 18.30 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare  4:1 (1:0)

Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 148

Väravad: 43. Abdul Razak Yusif, 52. Edgar Tur, 62., 85. Deabeas – 76. Mattias Männilaan

Hoiatused: 30. Abdul Razak Yusif

Paide Linnameeskond: Mihkel Aksalu, Joseph Saliste, Martin Kase, Ishaku Konda, Edgar Tur, Abdul Razak Yusif (74. Sander Sinilaid), Andre Frolov, Sergei Mošnikov (88. Hadji Drame), Deabeas, Siim Luts (88. Kristofer Piht), Henri Anier.

Varus: Mattias Sapp, Kristjan Pelt, Kristofer Piht, Hadji Drame, Sander Sinilaid, Hindrek Ojamaa, Kevin Kauber.

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Michael Schjönning-Larsen (48. Markus Allast), Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Mairo Miil, Rasmus Saar, Artjom Jermatšenko (75. Oliver Rass), Karl Mööl, Rauno Tutk, Otto-Robert Lipp (69. Peeter Klein), Mattias Männilaan.

Varus: Magnus Karofeld, Markus Allast, Oliver Rass, Sander Seeman, Peeter Klein, Sander Laht, Sten Penzev.

Peakohtunik: Siim Rinken

Abikohtunikud: Tauno Rämson, Jaan Roos

Neljas kohtunik: Tanel Üprus