Allan Mehik

Kure Ultrad tahavad Arno Pijpersit ja Mihkel Aksalu

2 minuti lugemine

FC Kuressaare meeskonnale Premium liigas aktiivselt kaasa elanud Ultra fännid sooviksid koosseisus mitmeid muutusi ning ideaalis näeksid nad treeneri pingil Eesti koondise endist juhendajat hollandlast Arno Pijpersit ja saarlasest koondise väravavahti Mihkel Aksalut.
“Loomulikult soovime, et jätkaks Saaremaa tuumik Sander Laht – Märten Pajunurm – Sander Seeman – Elari Valmas,” rääkis Ultra fännide üks eestvedajaid Aleks Lesk. “Nendega koos võiks jätkata ka Märten Opp, Mairo Miil ja Rasmus Saar. Me leiame, et Miil ja Saar võiksid rahulikult Kuret esindada seni, kui neil mõnes Eesti suurklubis ideaalset võimalust  ei teki.”
Aleks Leski sõnul on meeskonna tänavustest täiendustest kõik mängijad “omaks” saanud ja nüüd ei tahaks kedagi enam teistele ära anda. Väga tahetakse näha ka Nikita Komissarovit ja Magnus Karofeldi. “Aga loogika ütleb, et nemad ei pruugi meiega jätkata, teiste osas oleme optimistlikumad,” märkis ta.
“Kui rääkida uutest täiendustest siis soovid ja unistused on meil suured. Väravasuul tahaks näha legendaarset Mihkel Aksalu. Tema oleks kõige parem asi, mis Saaremaa jalgpalliga juhtuda saaks. Lisaks oleme endamisi mõelnud täiendustest nii kaitseliini, kui rünnakusse. Kaitsesse võiks tulla näiteks Marco Lukka või Kevin Aloe, lisaks on vaja head korralikku tipuründajat.”
Peatreeneri osas jäid fännid Dmitrijs Kalašnikovsiga rahule, aga tema jätkamise osas ei osata esialgu midagi arvata. Kui peaks tulema päevakorda treeneri vahetus, siis soovitakse näha kedagi uut ja mitte-saarlast. “Hea, kui treener pole mängijatega kuidagi seotud. Kui valik oleks Ultrate teha, siis peatreeneriks võiks saada Arno Pijpers,” tunnistas Aleks Lesk.
Kui Premium liiga publikunumbrite poolest oli mullu ja oli ka tänavu viimane FC Kuressaare, siis mullusega võrreldes on see number suurenenud 113-lt 213-ni, kuigi pealtvaatajatele on tingimused Kuressaares ilmast tulenevalt tõenäoliselt Premium liiga kõige keerulisemad.
“Fännikultuuri arenduseks ja säilitamiseks oleks suurim panus korraliku tribüüni ehitamine linnastaadionile – katuse ja seintega. Saaremaa ilm on nii heitlik, et igati mõistlik samm oleks uus tribüün ka linnastaadionile,” rõhutas Aleks Lesk infrastruktuuri parandamise vajadust.