Kure võttis kodus teise liigavõidu järjest

2 minuti lugemine

Kui Premium liigas võitis FC Kuressaare eelmisel nädalal kodus FC Flora, siis pühapäeval alistati Tartu JK Tammeka 2:0.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumisele tulid paremas meeleolus tartlased, kes olid kolmapäeval karikasarjas kodus Kuret võitnud 3:1. „Pärast keerulist kohtumist kolmapäeval teadsime, et tuleb raske mäng ja häälestasime end sellele,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski.

„Karikamängu kaotusest Tammekale me tragöödiat ei teinud, kuigi sarjast väljalangemine polnud kõige parem. Nüüd keskendusime sellele mängule ja usun, et võitsime teenitult. Tunded on positiivsed.“

Kohtumist alustasid veidi paremini küll tartlased, kuid mida minut edasi seda rohkem said mängu sisse ka võõrustajad. 23. minutil tegi Mairo Miil pika audiviske ja pall põrkas Kevin Andersoni peast Mattias Männilaanele ning ründaja saatis mänguvahendi ühe puutega väravavõrku. Poolaja viimane veerandtund kuulus aga Tammekale, kuid väga ohtlikuks Kristen Lapa väravale ei saadud.

„Oli aeg, mil meil oli raske, kuid poisid kannatasid selle ära,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Vaheajal tegime korrektuure ja jäime oma plaanile kindlaks. Teisel poolajal mängisime vastase kindlalt üle ja kõik mehed tegid selle nimel väljakul palju tööd.“

Teine poolaeg kuuluski kindlalt Kurele. Kuigi mäng kippus kohati käest minema ja kokku näidati üheksa kollast kaarti valitsesid saarlased kohtumist täielikult. 80. minutil tõmmati karistusalas maha Sander Laht ja Märten Pajunurm realiseeris külmavereliselt penalti.

Roman Kožuhhovski sõnul on meeskonnas kõik mehed valmis mängima esimestest minutitest ja kes millal on juba treeneri valik, kas keegi mängib rohkem või vähem. „Karikamängus me oma mängust pisut taganesime, arutasime selle läbi ja tänane kohtumine näitas, et peame tegema edasi seda mida usume, siis tuleb ka edu,“ märkis ta.

Täpsemalt ei olnud Roman Kožuhhovski valmis selgitama ja lisas, et see kõik jääb meeskonna sisse. „Parandasime väikeseid detaile ja olime oma mängu sees tagasi, aga taas ei soovi ma detaile avaldada,“ lausus peatreener.

Samas rõhutas Kožuhhovski, et kaks võitu järjest ei räägi millestki. „Peame tööd edasi tegema, aga on oluline, et kaks võitu oleme saanud ja mõlemas mängus on taga olnud null,“ rõhutas ta. „See lisab kindlasti enesekindlust, kuigi peame liigsed emotsioonid maha tõmbama. Kaks võitu ei anna meile õigust end lõdvaks lasta, küll aga annab meile ette suuna.“

Kožuhhovski sõnul on selleks, et meeskond ei tõuseks pilvedesse olemas kogenud mängijad, kes oskavad enda emotsioone kontrollida ja juhendavad ka nooremaid. „Hea häälestus on vaja edasistesse mängudesse üle kanda ning jätkata sama kultuuri ja distsipliiniga,“ lisas ta.

 

  1. augustil kell 15.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Tartu JK Tammeka 2:0 (1:0)

Mänguolud: +17, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 123

Väravad: 23. Mattias Männilaan, 80. pen. Märten Pajunurm

Hoiatused: 35. Michael Schjönning-Larsen, 37. Silver Alex Kelder, 65. Mattias Männilaan, 86. Otto-Robert Lipp – 37. Andre Paju, 49. Tanel Tammik, 66. Dominic Laaneots, 78. Kevin Aloe, 80. Sander Kapper

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Michael Schjönning-Larsen, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Mairo Miil, Silver Alex Kelder (73. Rauno Tutk), Karl Mööl, Sander Laht, Arjom Jermatšenko (85. Sander Seeman), Rasmus Saar, Mattias Männilaan (81. Otto-Robert Lipp).

Varus: Magnus Karofeld, Markus Allast, Oliver Rass, Sander Seeman, Rauno Tutk, Otto-Robert Lipp, Aleksander Iljin.

Tartu JK Tammeka: Mait Toom, Kevin Aloe, Tanel Tammik, Kevin Anderson (29. Dominic Laaneots), Marko Lipp, Sander Kapper, Andre Paju, Reio Laabus, Patrick Genro Veelma (67. Artur Uljanov), Tristan Koskor, Kevin Mätas (89. Henri Käblik).

Varus: Karl Johan Pechter, Ats Toomsalu, Henri Käblik, Artur Uljanov, Giacomo Uggeri, Dominic Laaneots.

Peakohtunik: Kristo Tohver

Abikohtunikud: Silver Kõiv, Sten Klaasen

Neljas kohtunik: Joonas Jaanovits