Allan Mehik

Kurele üliolulises kohtumises Kalevilt kaotus

2 minuti lugemine

Premium liigasse püsimajäämise nimel võõrsil üliolulises kohtumises JK Tallinna Kalevi vastu pidi FC Kuressaare taas tunnistama vastase paremust, seekord seisuga 1:2.
“Kehvad olime, väga kehvad,” tunnistas Sander Laht. “Teisipäevased mängud on meie jaoks rasked, palju on vigastusi ja Sander Seeman mängis üldse haigena. Meie rünnak ja kaitse ei toiminud ning Kalev surus meile kaks tükki ära.”
Peatreener Dmitrijs Kalašnikovs ütles, et kõik hädad on kuhjunud. “Oleme raskustes psühholoogiliselt, aga on ka palju vigastatud mehi,” lausus ta. “Mäng ei arenenud meie jaoks kehvalt, aga nüüd peab kiiresti rahunema ja pühapäeval Maardu vastu oma šanssi ära kasutama.”
Tallinna Kalevi kunstmurustaadionil mängitud kohtumises said taas määravaks Kure kaitsjate eksimused. Juba 9. minutil jäädi kaotusseisu, kui kaitsjad ei suutnud vajalikul tasemel koostööd teha. Poolaja viimasel minutil viigistas Märten Pajunurm Sander Lahe suurepärase karistuslöögi järel. Teisel poolajal oli ründavamaks pooleks Kalev ja 67. minutil lõid võõrustajad ka võiduvärava, taas ebakõla kaitsjatelt.
“Mõlemad väravad tulid meie oma vigadest,” tõdes Sander Laht. “Meil oli mängus ka helgeid hetki, kuid neid oli ikkagi vähe. Oleme pettunud, sest ootasime palju paremat. Tahtmine on, aga millegipärast ei tule mäng niimoodi välja nagu hooaja alguses. Mingi detail jääb puudu ja peame selle üles leidma.”

  1. septembril kell 19.30 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev – FC Kuressaare  2:1 (1:1)
Väravad: 9. Hannes Anier, 67. Wale Musa Alli – 45. Märten Pajunurm
Hoiatused: 46. Andreas Raudsepp, 82. Liivo Leetma (Kalevi abitreener) – 27. Mairo Miil, 46. Silver Alex Kelder, 64. Elari Valmas, 75. Dmitrijs Kalašnikovs (Kuressaare peatreener)
Mänguolud: +11, selge sügisõhtu, kunstmuru rahuldavas seisukorras.
JK Tallinna Kalev: Karl Andre Vallner, Ben Kouyate, Kaspar Laur, Roger Lee, Daniil Ševjakov, Tristan Toomas Teeväli, Reinhard Reimaa, Andreas Raudsepp, Wale Musa Alli (90+1. Markus Allast), Markus Vaherna, Hannes Anier (89. Brandon Bachmann).
Varumängijad: Daniil Koroljov, Daniil Sõtšugov, Martin Vetkal, Markus Allast, Mark Petrov, Brandon Bachmann, Deniss Maksimenko.
FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Mairo Miil, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Sander Seeman, Elari Valmas, Rauno Tutk, Märten Opp (74. Otto-Robert Lipp), Sander Laht, Nikita Komissarov, Silver Alex Kelder.
Varumängijad: Roland Kütt, Mario Pruul, Joonas Soomre, Otto-Robert Lipp, Sten Penzev, Karmo Paju.
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Neeme Neemlaid