"Kurepliksid" on Eesti meistrid

2 minuti lugemine

FC Kuressaare U15 tüdrukud, kes on saanud endale hüüdnime “Kurepliksid” kindlustasid endale kodus Tallinna JK Legioni 5:2 alistamiseks 2019. aasta Eesti meistritiitli.
“Kui pärast eelmise hooaja kolmandat kohta mitmed võtmemängijad naiskonda edasi läksid, siis mõtlesin, et oleksin väga rahul, kui suudaksime see hooaeg ka mingit värvi medali võita,” rääkis võistkonna treener Reivo Vinter.
“Mida aeg edasi, seda suuremaks isu kasvas ja kui me end nüüd hooaja lõpus tabelis esimeselt kohalt leiame, siis läks kõik ikka suurepäraselt. Kuna oli palju erineva tasemega võistkondi ja seetõttu väga erinevate skooridega mänge, siis igav kindlasti ei hakanud.”
FC Kuressaare kogus lõpuks 19 mänguga 15 võitu, 1 viigi ja 3 kaotust väravate vahega 94:25. Reivo Vinteri sõnul läks eriti põnevaks hooaja lõpp, sest esikuuiku omavahelised mängud olid kõik väga pingelised.
“Raske on öelda ühte asja, mis meid kuldmedaliteni viis,” märkis treener. “Võib-olla meie stabiilsus läbi hooaja ja meeletu tahtmine, millega palju tasavägiseid mänge enda kasuks pöörasime. Kindlasti ka mitmete koondise mängijate individuaalselt väga hea tase. Oma vanuses Eesti meistriks tulla on ikka kõva saavutus.”
U15 tüdrukud on esimene FC Kuressaare noorte võistkond, kes on Eesti meistriks tulnud ja see teeb nii treeneritele, kui mängijatele saavutuse veel erilisemaks. Reivo Vinteri sõnul jääb ta rahule kõikide mängijate panusega võistkonna edusse.
“Kogenumad mängijad kandsid põhiraskust ning nooremad mängijad tegid väga tubli arengu ja andsid olulise panuse võistkonda,” kiitis treener tüdrukuid. “Meie võistkonnast tulid liiga kaks suurimat väravakütti Kaili Lilles (44) ja Helina Tarkmeel (35) nii, et väravate löömisega ka probleeme polnud.”
Samas tõi Reivo Vinter negatiivse poole pealt välja omale sisse lastud väravate arvu, milles võistkond polnud kaugeltki liiga parimate hulgas. “Selles saan ennast ka süüdistada, sest võistkond oli rohkem rünnakule orienteeritud,” leidis ta.
“Mulle meeldib mõelda nii, et jalgpallis võidab see võistkond, kes rohkem väravaid lööb. Võistkonna edasine saatus on veel natukene lahtine, sõltub sellest, mis liigasüsteem järgmiseks hooajaks üldse tuleb. Vanemad mängijad hakkavad kindlasti ka naiskonna eest mängima.”
Koosseis: Victoria Vihman, Lisanna Valdmets, Kristi Tuuling, Helina Tarkmeel, Marii Silts, Pilleriin Pohlak, Kaili Lilles, Maria-Liisa Kuusikmaa, Annabel-Maria Kuusikmaa, Sessely Järvalt, Säde Leen Holm, Anna Hamburg, Hanna Ellermaa, Li-Sandra Adler.